هفت دلیل که سرماخوردگی شما درمان نمی شود

آنفولوآنزا و سرماخوردگی

سرماخوردگی در برخی از افراد برای تمام طول عمر باقی می ماند! سرماخوردگی گاه درد و ناراحتی زیادی برای بیمار ایجاد می کند و مانع انجام دادن کارهای معمولی و روزانه می شود.

سرماخوردگی و آنفلوآنزا در پی عفونت باکتریایی یا ویروسی رخ می دهد که از طریق هوا، آب، غذا و ... پخش می شود.ضعف سیستم ایمنی، فرد را بیشتر مستعد ابتلا به آنفلوآنزای ویروسی و سرماخوردگی می کند. برخی از علایم شایع آنفلوآنزا شامل تب، سردرد، سرفه، خستگی، گلودرد، اسهال و استفراغ است.در ادامه مطلب به هفت دلیل درمان نشدن سرماخوردگی اشاره می شود.

استرس:
استرس، هورمونی به نام کورتیزول در بدن آزاد می کند. این هورمون سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند و درنتیجه روند بهبود سرماخوردگی کندتر می شود.

سیگار کشیدن:
سیگار کشیدن تراکم مخاط را در بینی بدتر می کند. درنتیجه سرماخوردگی دیرتر درمان می شود.

اسپری ضد احتقان:
استفاده بیش ازحد از اسپری ضد احتقان التهاب دستگاه تنفسی را تشدید می کند و در نتیجه دوره بیماری طولانی تر می شود.

ورزش بیش ازحد:
شکی نیست ورزش برای سلامت بدن مفید است؛ اما افراط در آن به ویژه هنگامی که سرما خورده اید می تواند سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار دهد و روند بهبودی طولانی تر شود.

حساسیت:
حساسیت به غبار، موی حیوانات، گرده و ... حفره های بینی را ملتهب و روند درمان سرماخوردگی را کندتر می کند.

سینوزیت:
اگر دچار سینوزیت هستید، با توجه به عفونت و التهابی که در حفره بینی به وجود می آید، ممکن است علایم سرماخوردگی بهبود پیدا نکند، مگر اینکه سینوزیت درمان شود.

پنومونی:
اگر به ذات الریه مبتلا هستید ، دستگاه تنفسی تان مستعد ابتلا به عفونت می شود و احتمالاً سرماخوردگی تان به  سرعت بهبود نخواهد یافت.

 

منبع: هلث نیوز

Share