نگذارید در فعالیت های سیاسی از مقدسات دینی سوء استفاده شود

آیت الله علوی گرگانی:
آیت الله علوی گرگانی

آیت الله علوی گرگانی با صدور بیانیه ای توهین یک مجری به امام رضا علیه السلام را محکوم و اعلام کرد: اهانت به امامان معصوم علیهم السلام به بهانه بازی های سیاسی یا آزادی بیان یا هر بهانه دیگری اثری جز قداست زدایی از ساحت پاک آن معصومین ندارد.

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل از فارس قم، در بیانیه آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی آمده است: متأسفانه هر از چند گاهی از گوشه و کنار مملکتی اسلامی ما سخنانی در جسارت به اهل بیت علیهم السلام شنیده می شود که موجب تأثر هر انسان غیرتمند و دین داری می شود.

در این بیانیه آمده است: سخنان اهانت آمیز یکی از مجریان در استان ایلام که به ساحت مقدس و نورانی امام رضا علیه السلام انجام گرفت موجب ناراحتی شدید اینجانب شد. اگرچه برخی از این افراد، انسان های ناآگاه و بعضا جاهلی هستند که شاید بدون کینه سخنانی بر زبان آورند اما میدان دادن به این افراد و اهانت به امامان معصوم علیهم السلام به بهانه بازی های سیاسی یا آزادی بیان یا هر بهانه دیگری اثری جز قداست زدایی از ساحت پاک آن معصومین ندارد.

در این بیانیه تصریح شده است: اینجانب در برهه کنونی که ایام انتخابات است توصیه اکید به نامزدهای محترم می کنم تا به هر فردی اجازه میدان داری داده نشود و مراقب سوء استفاده های احتمالی از مقدسات با عناوین سیاسی باشند و از افراد دیندار و با صلاحیت استفاده کنند.

در این بیانیه آمده است: امید است که خداوند در تمام دوران ها پشتیبان این ملت و نظام بوده و ماهیت اسلامی این نظام هر چه بیشتر تبلور پیدا کند و به نظام الهی امام زمان علیه السلام متصل گردد.

Share