سنگ حدید صینی و فواید آن

انجمن‌ها: 

سنگ حدید صینی چیست؟

سنگ حدید صینی سنگی شگفت انگیز است که دارای فواید بسیار خاص و ویژه ای است به طوری که امام صادق می فرمایند انگشتر حدید صینی با ذکر مخصوص هفت جلاله را از دشمنان پنهان کنید تا از آن استفاده نکنند و آن را به کسی ندهید مگر از شیعیان باشد و از وی مطمئن باشید. بر روی این سنگ حدید اذکار بسیار خاصی باید حکاکی شود. این اذکار از معصومین ما مخصوصا امام صادق (علیه السلام) نقل شده که بعضا منسوب به امام علی (علیه السلام) است.

سنگ حدید صینی

برخی از مهم ترین فواید حدید صینی حکاکی شده را که در روایات معصومین آمده است در ادامه می خوانیم:

۱- افزایش برکت و رزق و روزی
۲- آسان شدن کار ها
۳- آسان شدن وضع حمل زنان
۴- برطرف شدن چشم زخم و اثر آن
۵- حفظ جان از شر دشمنان و ایمنی از اذیت و آزار مردم و فراری دادن اجنه
۶- یاری رساندن به انسان در سختی ها و مشکلات شدید به ویژه هنگام جنگ و رویارویی با دشمن
۷- تقویت عمل قلب و گردش خون
۸- تسکین درد های آرتروز و انقباضات ماهیچه ای
۹- درمان فشار خون، بیماری های مربوط به انسداد رگ ها و کم خونی.

سنگ حدید صینی

در کدام احادیث معصومین و کتب اسلامی به سنگ حدید صینی اشاره شده است؟

۱- امام صادق (علیه السلام) فرموده اند: بر روی سنگ حدید صینی امیر مومنان امام علی (علیه السلام) دعایی در ۷ سطر حک شده است

اعددت لکل هول لا اله الا الله
و لکل کرب لا حول و لا قوه الا بالله
و لکل مصیبه نازله حسبی الله
و لک ذنب صغیره و کبیره استغفرلله
و لکن هم و غم فادح ما شاء الله
و لک نعمه متجدده الحمد لله
ما بعلی بن ابی طالب من نعم فمن الله

و این انگشتری بوده است که امام علی (علیه السلام) آن را در هنگام مواجهه با مشکلات به ویژه در هنگام جنگ و رویارویی با دشمن، در انگشت مبارک می نموده اند. (کتاب مکارم الخلاق صفحه ۹۳)

۲- روایت شده است اگر در اولین جمعه ماه رمضان بر نگین حدید صینی در دو سطر ذکر

کعسلهون لا اهـ لا الاول بالله
لا الاء الا آلاوک یا الله

حکاکی شود، برکت و روزی بسیار خواهند یافت. (کتاب مکارم الاخلاق صفحه ۹۳)

۳- مردی به امام صادق (علیه السلام) عرض کرد: مولای من! من از حاکم سرزمین جزیره در هراسم و می ترسم از این که او مرا به دشمنانم معرفی کند و به آن ها تحویلم دهد. امام صادق (علیه السلام) فرمودند: انگشتری تهیه کن که نگین آن حدید صینی باشد و بر روی آن سه جمله در سه سطر بنویس:

اعوذ بجلال الله
اعوذ بکلمات الله
اعوذ برسول الله

و بر پشت نگین، دو جمله در دو سطر بنویس:

امنت بالله و کتبه
انی واثق بالله و رسله

و بعد دور نگین بنویس:

اشهد ان لا اله الا الله مخلصا

و این انگشتری را در این موارد درست کن:

۱- زمانی که از اذیت و آزار یکی از مردم هراس پیدا کردی و یا جانت از شر دشمنان در خطر بود، پس از ترس تو از او از بین خواهد رفت و جانت در امان می ماند( و گزندی از او به تو نمی رسد)
۲- در جایی که در امور و نیازهایت با مشکل و سختی مواجه شدی، پس به خواست خدا بر تو آسان خواهد شد.
۳- هم چنین بیاویز بر گردن زنی که زایمان بر او سخت شده، پس به خواست خدا، وضع حمل او آسان می شود
۴- و هم چنین برطرف می کند چشم زخم را از کسی که چشم زخم خورده و اثر آن را از بین می برد.

بعد حضرت فرمودند این انگشتری را از نجاست و بوی گند و بد حفظ کن و آن را داخل حمام و دست شویی مبر! پس هر کس بر جان خودش ایمن نیست و از هلاکت می ترسد از این انگشتری استفاده کند و آن را از دشمنانت بپوشان تا مبادا از آن استفاده کنند. و آن را به کسی نده مگر آن که او هم از شیعیان باشد و به او مطمئن باشی.(الامان صفحه ۵۰ و مستدرک ۲۹۹/۳)

۴- امام صادق (علیه السلام) : دوست دارم هر مومنی پنج انگشتر در دست داشته باشد (عقیق، فیروزه، یاقوت، در نجف و حدید صینی) و هنگام رویارویی و برخورد با دشمنان دست کردن انگشتر حدید صینی را مکروه نمی دانم، بلکه بسیار دوست دارم تا اتش شر آن ها را خاموش کند. پس همانا انگشتر حدید صینی، اجنه و انسان های شرور و سرکش را فراری می دهد و دور می کند.(التذهیب:۳۷/۶ و جامع الاخبار : صفحه ۱۳۴ و فرحه الغری صفحه ۱۱۳ و وسایل : ۴۰۳/۱۴)

راوی می گوید:از این حدیث بسیار متعجب شدم و نزد امام حسن عسکری (علیه السلام) رفتم. حضرت فرمودند: بله این حدیث صحیح است و از جدم امام صادق (علیه السلام) می باشد. (حلیه المتقین صفحه ۶۷)

Share