انتفاضه روزگار اسرائیل را سیاه می کند

آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه‌ های نمازجمعه تهران:
سید احمد خاتمی

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل از حوزه، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های امروز (17 آذرماه) نماز جمعه تهران با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که مواجهه با خصومت دشمنان را در گرو توانایی نیروهای مسلح دانسته اند، تاکید کرد: سراغ بمب اتم نمی رویم زیرا پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) ما را از سلاح کشتار جمعی منع کرده است اما به فضل خدا در عرصه قدرت موشکی نظام اسلامی ما مصمم است و بر افزایش ارتقای این قدرت تاکید دارد تا اگر روزی دیوانه ای بنام رژیم صهیونیستی غلطی بکند تل آویر و حیفا را با خاک یکسان کنیم.
وی با تاکید بر اهمیت مراقبت از مرزهای سیاسی و فرهنگی جامعه، ابراز کرد: شاکله نظام سیاسی با رهبری شکل می گیرد و اگر آسیب ببیند شاکله آن جامعه به هم می خورد.
امام جمعه موقت تهران دومین موضوع را درباره مرز فرهنگی عنوان و اظهار کرد: همه می دانند که انقلاب اسلامی ما بر پایه فرهنگ شکل گرفت که انقلابی در بینش ها، دانش ها و ارزش ها بود.
وی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی فرهنگی به نام ستمشاهی فروریخت و جای آن فرهنگ اسلامی آمد، خاطر نشان کرد: اگر دشمنان بتوانند دوباره جابه جایی صورت دهند، تردید نکنید که انقلاب آسیب می بیند که این رخنه بسیار خطرناک است.
آیت الله خاتمی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب از ابتدا به عبارتی نظیر «ناتوی فرهنگی» و «شبیخون فرهنگی» اشاره کرده اند که این امر نشان دهنده درک این خطر و خطرناک بودن این رخنه است و نقش اول را در این عرصه نخبگان و فرهیختگان بر عهده دارند.
وی سومین مرز را امور نظامی خواند و ادامه داد: در دنیایی که گرگ ها حکومت می کنند و منطق در کار آنها نیست، نمی شود مسلح و مقتدر نبود؛ اما بین اقتدار ما و دیگران یک تفاوت وجود دارد و آن اینکه اقتدار دیگران برای تجاوزگری اما اقتدار ما برای بازدارندگی است.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: هرچقدر بتوانیم بر قدرت موشک مان اضافه خواهیم کرد تا خیال راحت را از کاخ سفیدنشینان بگیریم.
وی در ادامه با اشاره به سالروز میلاد پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) و گرامیداشت روز دانشجو، گفت: دانشجو و طلبه دو بال رشد این کشور هستند و از دانشجویان انتظار می رود ایستادگی در برابر دولت متجاور آمریکا را که بهانه ای برای نامگذاری 16 آذر شده است، پاس بدارند.
آیت الله خاتمی با یادآوری نگارش نامه رئیس سیا به سردار سلیمانی اظهار داشت:  برخورد قاطع سردار سلیمانی با رئیس سیا عزتمندانه بود که به اعتراف آمریکایی ها نامه را باز نکرده به آنان برگرداند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به پیروزی تیم ملی وزنه برداری کشورمان در مسابقات جهانی آمریکا گفت: از سوی دیگر افتخار بزرگی را پهلوان "علیرضا کرمی" به ارمغان آورد که برلی رودررو نشدن با ورزشکار رژیم صهیونیستی، کشتی خود را واگذار کرد زیرا اصل این رژیم جعلی است و این موضع از پیروزی کمتر نیست و این کار نماد عزت ایرانیان شد.
آیت الله خاتمی همچنین درگذشت دهقان فداکار را تسلیت گفت و افزود: در آن داستان معروف فداکاری، جان تعداد زیادی را نجات داد و اهل جبهه بود و فرزند جانباز دارد.
 وی در ادامه زلزله کرمانشاه را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: مردم در این عرصه سنگ تمام گذاشتند. مسئولان کارمی کنند اما انتظار این است در این امر تسریع صورت بگیرد تا سه ماه سرمای زمستان بر این مصیبت دیدگان سخت نگذرد.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به زلزله خیز بودن کشور، گفت: کرمان، کرمانشاه، بوشهر، گیلان و مناطق دیگر پا پدیده زلزله مواجه شده اند لذا مسئولان به استحکام بناها بپردازند و برنامه ریزی داشته باشند تا آسیب های این چنین نبینیم.
آیت الله خاتمی در بخش دیگری از سخنانش انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل آویو به بیت المقدس و حمایت ترامپ از این تصمیم را مورد توجه قرار داد و افزود:  انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل آویو به قدس شریف فریاد جهانیان را به صدا درآورده و حتی هم پیمانان آمریکا هم دادشان درآمده است.
وی ادامه داد:  حدود 70 سال است که فلسطین اشغال شده است و این امر مورد حمایت غربی ها بوده  و تصمیم اخیر در واقع غصب مضاعف می باشد که باید همه جهان و نه تنها جهان اسلام در برابر این تجاوز آشکار به حقوق مردم فلسطین بایستد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه واکنش بسیار گسترده ای به این اقدام ترامپ صورت گرفته است اما کافی نیست و باید در کنار این محکوم کردن ها اقدام عملی صورت گیرد، اظهارکرد:  اقدام عملی هم همان است که رهبر مجاهد حزب الله گفت یعنی کشورهای اسلامی سفیر خود را فرا بخوانند و سفارت خانه های رژیم صهیونیستی را در همه جهان ببندند.
وی اضافه کرد: ترامپ با این تصمیمش خط قرمزی بر همه مذاکرات ۷۰ ساله کشید و نشان داد راه درمان جریان فلسطین، انتفاضه است و این انتفاضه ها روزگار اسرائیل را سیاه خواهد کرد.
آیت  الله خاتمی همچنین با اشاره به راهپیمایی امروز نمازگزاران تهرانی در محکومیت انتقال پایتخت اسرائیل به بیت المقدس گفت:  حرکت مقدس بعد از نماز جمعه را دست کم نگیرید که این گام و فریادتان در این مراسم از آن گام ها و فریادهای خداپسندانه است.

 

Share