خصوصیات حضرت فاطمه سلام الله علیها - استاد فاطمی نیا

لیست
  • خصوصیات حضرت فاطمه سلام الله علیها - استاد فاطمی نیا
موضوع: 
در این قطعه ویدئویی، سخنان استاد سید عبدالله فاطمی نیا با موضوع «خصوصیات حضرت فاطمه سلام الله علیها» تقدیم شما عزیزان می شود.

خصوصیات حضرت فاطمه سلام الله علیها - استاد فاطمی نیا

در این قطعه ویدئویی، سخنان استاد سید عبدالله فاطمی نیا با موضوع « خصوصیات حضرت فاطمه سلام الله علیها » تقدیم شما عزیزان می شود. این سخنرانی در سال ۱۳۹۲ توسط معظم له ایراد شده است.

حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها طبق آیه‌ تطهیر از هرگونه ناپاکی، منزّه است و طبق سوره کوثر، منبع و مصداق خیر کثیر و طبق داستان مباهله، حضور در کنار پدر بزرگوارشان پیامبر مکرّم حضرت محمّد صلی الله علیه و آله و سلم ، شوهرشان امام علی علیه السلام و فرزندان ارجمندشان حَسَنین علیهما‌السلام اتمام حجت الهی به رهبر مسیحیان و مخالفان شد.

خصوصیات حضرت فاطمه سلام الله علیها

بحث از زندگانی و سیره معصومین علیهم السلام به ویژه حضرت فاطمه ی زهراء علیهاالسلام دارای آثار و برکاتی است که از جمله آنان تفکر و اندیشه، عبرت آموزی، تقویت ایمان، الگو گرفتن، درس وحدت، ریشه یابی و حل مشکلات، احیای دین و ایمان، ارتباط با بزرگان و درس دین داری و تقوا می باشد.
جایگاه و مقامات دختر مکرّم پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم ، حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها نزد پروردگار از نزول "آیه تطهیر، آیه مباهله، آیه مودّت و سوره کوثر" به دست می آید. شخصیتی که بر طبق آیه ی تطهیر از هرگونه ناپاکی، منزّه هست و بر طبق سوره کوثر، منبع و مصداق خیر کثیر(ارزش فراوان) و بر طبق داستان مباهله، حضور درکنار پدر بزرگوارش پیامبر مکرّم حضرت محّمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم ، شوهرش، امام علی علیه السلام فرزندان ارجمندش، حَسَنین علیهما السلام اتمام حجت الهی به رهبر مسیحیان و مخالفان شد.
از برکات و آثار وجودی آن حضرت، بیش از هزار سال می گذرد و میلیون ها انسان در هر شبانه روز با استمداد از شخصیت معنوی آن بزرگوار به پیشگاه خدای متعال، توسل می جویند.

خصوصیات حضرت فاطمه سلام الله علیها

Share

دیدگاه‌ها

عالی بود.
برای شفای استاد دعا کنید.

یا من اسمه دوا و ذکره شفا