باهوش ترین مؤمنان - مقام معظم رهبری + فیلم و متن

لیست
  • دانلود فیلم باهوش ترین مؤمنان - مقام معظم رهبری
موضوع: 
باهوش ترین مؤمنان موضوع شرح حدیثی اخلاقی از رسول خدا، حضرت محمد صلی الله علیه و آله است از شرح حدیث های مقام معظم رهبری که فیلم و متن آن را منتشر می شود...

باهوش ترین مؤمنان - مقام معظم رهبری + فیلم و متن

باهوش ترین مؤمنان موضوع شرح حدیثی اخلاقی از رسول خدا، حضرت محمد صلی الله علیه وآله است که پایگاه اطلاع رسانی پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيدعلی خامنه ای (مد ظله العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی فیلم و متن آن را منتشر می کند.

متن بیانات معظم له که در این فیلم مشاهده می کنید به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین

فی الکافی سُئِلَ النّبی صلی الله علیه وآله اَیُّ المؤمنینَ اَکْیَس؟[الشافی، صفحه ۸۷۷]؛ چه کسی کَیّس تر و زرنگ تر و باهوش تر است از میان مؤمنان؟

فَقال اَکثَرُهُم ذکراً لِلمُوت و اَشدُّهُم لَه استعداداً؛ واقعاً هم همین جور است؛ هر کسی که بیشتر به یاد مرگ باشد او زرنگ تر است.

چون غفلت از مرگ، غفلت از یک حقیقت و واقعیتی است که انسان ناگزیر با آن روبرو خواهد شد. خب باید فکرش را کرد. لذا این یک حکمت بزرگی است که از کثرت وضوح مورد غفلت ما قرار می گیرد.

به یادمان باشد که این مسیری است که حتماً به اینجا منتهی خواهد شد. در این هیچ تردیدی نیست. شکی در این نیست.
باید آماده بود برای آن لحظه. البته این آمادگی مقداری با تلاش و مجاهدت و اطاعت است، مقداری هم با استمداد از لطف الهی.
«و ان کان قددنا اجلی و لم یدننی منک عملی فقد جعلتُ الاِقرار بالذّنب الیک وسیلتی»[مفاتیح الجنان، مناجات شعبانیه؛ خدایا اگر مرگ من نزدیک شده است ولی هنوز عمل من به تو نرسیده است (ولی هنوز عمل من مرا به تو نزدیک نکرده است) پس راه نجات و نزدیکی به تو را، اعتراف به گناهم قرار می دهم.] این هم یکی از راه ها است که انسان با خدای متعال در میان بگذارد ضعف خود را؛ «من لی غیرک اَسئله کشف ضُرّی و النظر فی امری»[مفاتیح الجنان، دعای کمیل؛ پروردگارا، جز تو که را دارم؟ تا برطرف شدن ناراحتی و نظر لطف در کارم را از او درخواست کنم؟] [انسان] ضعف خود را، کوتاهی خود را، عجز خود را، غفلت هایی که موجب گناه و ورود در معصیت هستند، اینها را باید با خدای متعال در میان بگذارد، اقرار به عجز خودش بکند، تصمیم هم داشته باشد برای اینکه تعمداً دوباره وارد این گنداب و مرداب نشود.
این راهش اینها است.

باهوش ترین مؤمنان - مقام معظم رهبری + فیلم و متن

جهت دانلود و تماشای فیلم و سریال های بیشتر در موضوعات مختلف و متنوع (از قبیل فیلم سینمایی - سریال تلویزیونی - انیمیشن و کارتون - سخنرانی - تلاوت قرآن و...) می توانید با کلیک روی بنر فوق به سایت فیلم و انیمیشن ضیاءالصالحین مراجعه نمایید.

Share