کلیپ تصویری/ خطای بزرگ خانواده های ولایی- حجت الاسلام علیرضا پناهیان

لیست
  • کلیپ تصویری / خطای بزرگ خانواده های ولایی - حجت الاسلام علیرضا پناهیان
موضوع: 
حجت الاسلام پناهیان : یک مادر دعا می کند دخترش می شود مریم. ببینید خانواده های ولایی چقدر دارند خطا می کنند کم فرزند می آورند؟

کلیپ تصویری / خطای بزرگ خانواده های ولایی - حجت الاسلام علیرضا پناهیان

حجت الاسلام پناهیان : یک مادر دعا می کند دخترش می شود مریم. ببینید خانواده های ولایی چقدر دارند خطا می کنند کم فرزند می آورند؟ چقدر اشتباه می کنند این طینت پاک ولایی را تکثیر نمی کنند؟!

خطای بزرگ خانواده های ولایی

«إِذْ قالَتِ امْرَأَتُ عِمْرانَ»؛ همسر حضرت عمران بر می گردد می گوید «رَبِّ إِنِّی نَذَرْتُ لَکَ ما فی‏ بَطْنی‏ مُحَرَّراً فَتَقَبَّلْ مِنِّی»؛ مادر حضرت مریم در واقع می گوید خدایا، باردار بودند ایشان، خدایا این فرزندی که من دارم حمل می کنم وقف تو، وقف معبد و عبادتگاه تو. بعد از خدا چی می خواهند؟ «إِنِّی أُعیذُها بِکَ وَ ذُرِّیَّتَها مِنَ الشَّیْطانِ الرَّجیمِ».

یک مادر دعا می کند برای بچه اش که خدایا این حضرت مریم که من اسمش را گذاشتم مریم «إِنِّی سَمَّیْتُها مَرْیَمَ» این را در پناه خودت بگیر و فرزندانش را در پناه خودت بگیر و از شیطان رجیم حفظ کن. یک مادر دعا می کند دخترش می شود مریم. ببینید خانواده های ولایی چقدر دارند خطا می کنند کم فرزند می آورند؟! چقدر اشتباه می کنند این طینت پاک ولایی را تکثیر نمی کنند؟ خصوصاً در این زمان که ضرورت های متعدد هست. اشاره های نایب امام زمان ارواحنا له الفداء هست.

شما فکر می کنید ما بتوانیم مقدار خطای کسانی که می توانند فرزندآوری بکنند، محبّ اهل بیت هستند، می توانند این طینت پاک را منتقل بکنند با یک دعای مادری مریمی به دنیا می آید که حضرت زکریا وقتی در آیۀ بعدی هست می آید بالای سر حضرت مریم هر بار می آید می بیند میوۀ بهشتی در مقابل حضرت مریم هست. حضرت زکریا خودشان پیغمبر هستند؛ از بس عظمت روحی و صفای حضرت مریم را می بینند که از دعای مادر نشأت گرفته، که از دل پاک و طینت نورانی مادر نشأت گرفته، خدا این را تبدیل کرده در قرآن به یک قصه، می خواهد سرمشق برای ما قرار بدهد.

خیلی حیف است اینهایی که دارای طینت ولایی هستند این گل سرشته شده در محبت اهل بیت را تکثیر نکنند، منتقل به نسل های بعدی نکنند. تمام این اشک ها که در طول نسل ها اعقاب ما ریختند، نسل های گذشته پی درپی این نور را به ارمغان آوردند، خدا شاهد است اینها سرمایه است برای نسل نو. ان شاءالله اهل محبّت اهل بیت و اهل ولا در انتقال این طینت نورانی و پاک به فرزندان بیشتر همّت والا کنند

Share