عوارض واکسن کرونا

عوارض واکسن کرونا تا چند روز پس از تزریق ادامه پیدا می‌ کند؟
واکسن کرونا
پزشک متخصص بیماری‌ های عفونی درباره مدت زمان بروز عوارض واکسن کرونا، توضیحاتی ارائه داد.

عوارض واکسن کرونا

دکتر شیرین افهمی پزشک متخصص بیماری های عفونی، در پاسخ به این سؤال که تا چند روز پس از تزریق واکسن کرونا ممکن است عوارض واکسن کرونا بروز پیدا کند، اظهار داشت: حدوداً تا ۳ روز پس از تزریق واکسن کرونا، علائم تب، درد محل تزریق، احساس سرماخوردگی، کسالت و... طبیعی است.

دکتر افهمی افزود: اگر این علائم بیشتر از سه روز ادامه پیدا کند باید فرد به پزشک مراجعه کند زیرا ممکن است کسی به کرونا مبتلا شده باشد و از ابتلای خود خبر نداشته باشد و واکسن را در مرحله اول ابتلایش به کرونا تزریق کرده باشد و چند روز پس از تزریق واکسن علائم بیماری اش بروز پیدا کند؛ به همین دلیل گفته می شود که بروز عوارض در پی تزریق واکسن کرونا به طور معمول تا سه روز پس از تزریق، طبیعی است و اگر بیشتر از آن شود نمی توان آن را به تزریق واکسن مربوط دانست و باید فرد از لحاظ ابتلا به کرونا بررسی شود؛ درواقع اگر علائم تب و سرماخوردگی و... بیش از سه روز طول بکشد، می توان گفت که این بروز علائم به واسطه تزریق واکسن کرونا نیست بلکه به دلیل همزمانیِ تصادفی شروع علائم ابتلا به کرونا با تزریق واکسن است.

عوارض واکسن کرونا

احتمال بروز لخته خون پس از تزریق واکسن آسترازنکا چقدر است؟

دکتر شیرین افهمی، متخصص بیماری های عفونی ادامه داد: لخته خون، عارضه معمول واکسن های کرونا نیست و در واکسن آسترازنکا به ازای هر ۱ میلیون دوز، ممکن است در شش نفر از افراد لخته خون رخ دهد که به همین منظور بهتر است افرادی که این این واکسن را تزریق می کنند تا ۴ هفته پس از تزریق، تحت نظر و پایش از نظر "ترمبوز" باشند.

پدیدآورنده: 
Share

دیدگاه‌ها

خب بزرگوار ما چرا واکسن بزنیم وقتی جلوی ابتلامونو نمیگیره؟