مقدمه‌ای برای شفاعت آخرت

سید حسین سیدی
استاد سلیم مؤذن زاده اردبیلی(ره)

بسم الله الرحمن الرحیم

بعد از وفات او در سایتها نوشتند که: با سابقه ترین مداح ایران که بطور متوسط روزانه پنج ساعت از عمر خود را صرف مداحی کرده بود؛ به دیار باقی گذشت.
  به مناسبت پنج جمادی الاول سالروز تولد حضرت زینب (سلام الله علیها) بر آن شدیم که ذکری از این مداح با سابقه داشته باشیم.

مرحوم مؤذن زاده اردبیلی کسی بود که عمری را در راه مداحی اهلبیت (علیهم السلام)، مخصوصاً ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) گذراند؛ یکی از مداحی های ماندگار او، نوای «زینب زینب» اوست که وصیت کرده بود که بعد از مرگش، او را با این نوا، تشییع کنند.[۱]

 امثال مرحوم مؤذن زاده اردبیلی هم در این دنیا با اهلبیت (علیهم السلام) مأنوس هستند و هم در آن دنیا ان شاءالله از شفاعت آنها برخوردارند.

در زیارت عاشورا می خوانیم: « اللَّهُمَ‏ اجْعَلْ‏ مَحْيَايَ‏ مَحْيَا مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ مَمَاتِي مَمَاتَ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ [۲] خدایا  حیات و ممات ما را با محمد و آل محمد (علیهم السلام) قرار بده»

زینب کبری (سلام الله علیها) از آل محمد (صلی الله علیه و آله) هست. گر چه معصوم نیستند؛ ولی  شیرزنی است که ماندگاری  قیام حسینی به پاس مجاهدت ها و خطبه های آتشین اوست و در نوای زینب زینب مرحوم مؤذن زاده اردبیلی به خوبی به این خصلت آن بانوی قهرمان، اشاره شده است.
سخن آخر اینکه؛ عشق  و علاقه به اهلبیت در این دنیا مقدمه برای شفاعت آخرت است. مرحوم مؤذن زاده اردبیلی در این دنیا به مداحی برای اهلبیت مشغول بود و ان شاءالله در آن دنیا از عنایت و شفاعت ایشان برخوردار شود.

خدایا ما را کمک کن تا در این دنیا با اهلبیت (علیه السلام) مأنوس باشیم و در آن دنیا هم از شفاعت ایشان بهره مند شویم.
ان شاءالله

پی نوشتها
۱ــ کلیک کنید
۲ــ مصباح المتهجد و سلاح المتعبد، شیخ طوسی، ج‏۲ ، ص۷۷۵.

Share