راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ به یاوه گویی های دشمن

خطبه های نماز جمعه تهران :
حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل از حوزه، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه تقوا از ابزار بصیرت واقعی است، اظهار کرد: انسان با تقوا فریب دشمن را نمی خورد و دوست و دشمن را جابه جا نمی گیرد و رسالت خود را درک کرده و فریب غارت گر متجاوز را نمی خورد.
وی با تاکید بر اینکه دروغ بدتر از شراب خوردن است، اضافه کرد: کسی که در اداره و دستگاهی به مردم دروغ می گوید و با خلف وعده در امانت خیانت می کند، بدون تقواست.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: خانواده ها باید فرزندان خود را از فساد حفظ کرده و از ارتباط آنها با افراد آلوده و شبکه های جهنمی جلوگیری کنند چرا که این رسالت از مسؤولیت هایی است که قرآن بر والدین الزامی کرده است.
وی عمل به تقوای اصیل را نیازمند ارائه الگو در خانواده دانست و گفت: باید در خوبی ها و ایثار پیشگام بوده و در خوش اخلاقی و صبر در گروه برترین های جامعه باشیم.
صدیقی با اشاره به نکات نهفته در آیه «مالک یوم الدین» در سوره «حمد» تصریح کرد: هدایت از خداوند متعال آغاز و با او بقا می یابد و به سوی او باز می گردد؛ نمازگزار با خواندن سوره حمد سیری در عوالم مختلف خواهد داشت.
وی با بیان اینکه انتقام از دشمنان خداوند متعال و اجرای عدل برای مومنان خوشحال کننده است، عنوان کرد: توده مردم در انتظار انتقام الهی هستند تا حق مظلوم را از ظالم بگیرند، در آن روز مردم خوشحال می شوند و عدالت خداوند را ستایش می کنند.
صدیقی یادآور شد: ظالمان در دنیا مومنان را تمسخر می کردند اما مومنان در جهنم به بالای تخت نشسته و سزای کار ظالمان را مشاهده می کنند و به این نتیجه می رسد که هر بذری اجر خودش را دارد؛ باید بذر نماز، خدمت و خیرخواهی را در دل ها بکاریم تا در قیامت به اجر آنها برسیم.
امام جمعه موقت تهران حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را قابل ستایش خواند و گفت: مردم با حضور خود نشان دادند که منتظر قدوم مبارک امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بوده و اعلام کردند که همه آماده هستند فدای قدوم مبارک ایشان شوند.
وی حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن را اقدامی عملی در راستای پاسخ به یاوه گویی های دشمن دانست و تصریح کرد: امسال راهپیمایی افزایش چشمگیر کمی داشت که این ویژگی در شهرستان هایی همانند شیراز که رکورد حضور را رقم زد به خوبی قابل مشاهده بوده است چرا که این حضور نسبت به سال های گذشته بسیار بیشتر بود.
صدیقی با تاکید بر اینکه مردم در مسیر انقلاب اسلامی خسته نشده است، عنوان کرد: مردمی که در فتنه های مختلف از جمله فتنه سال ۸۸ مقابل خواسته های دشمن ایستادند بر سر جایگاه خود پا فشاری داشته و خداوند متعال می خواهد این ملت را به عنوان یک اسوه به جهان معرفی کند.
وی از فرمایش اخیر رهبر انقلاب اسلامی در مورد یاوه گویی های دشمن یاد کرد و ادامه داد: ایشان با پیشگویی های خود آبروی مضاعف را برای ملت به دنبال داشته اند؛ برای نخستین بار دشمن هم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به بزرگی ملت ایران اعتراف کرد.
صدیقی با بیان اینکه انقلاب مردم ایران اسلامی، فقاهتی و حسینی است، افزود: این انقلاب را رهبری صاحب فقاهت رقم زده است و اگر مردم این حضور پرشور را در صحنه دارند معنایش این است که نگهبان، سپر و فداییان انقلاب هستند اما معنای آن این نیست که از مسؤولان گله مند نیستند.
امام جمعه موقت تهران بیکاری، شیوع اعتیاد و وضعیت نابسمان اقتصادی را از مشکلات اصلی کشور برشمرد و تصریح کرد: برخی از موارد را خجالت می کشم که در تریبون نماز جمعه که بگوییم؛ تبعیض یکی دیگر از مشکلات است که مردم رفع آن را از مسؤولان مطالبه می کنند.
وی خاطرنشان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن به عنوان انسجام ملی، تشکل دینی، همدلی معنوی و انقلابی نشان داد که ملت به حرف برخی که در فتنه سهم داشتند و اکنون زبان هایشان دراز شده و موضوع آشتی ملی را مطرح می کنند بی توجه هستند؛ حضور حماسی و عاشقانه صنف ها و اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانانی که امام خمینی(ره) و دفاع مقدس را ندیده اند نشان می دهد که همه انقلاب را باور کرده اند.
صدیقی اضافه کرد: این ملت یک امام دارند و افرادی که با امام و مردم نساخته و بسیجی ها را کتک زدند و برخی بسیجیان را جانباز کردند اصل امام حسین(علیه السلام) را قبول ندارند و انواع هتاکی ها را در سال ۸۸ به مقدسات داشته اند اما اکنون موضوع آشتی ملی را مطرح می کنند در حالی که مردم هرگز این آشتی را قبول نخواهند کرد.
وی با اشاره به گفته های یکی از مسؤولان اروپایی مبنی بر اینکه اگر برجام نبود وقوع جنگ ضروری می بود، گفت: این گفته های فریب و دروغ است چراکه ملت ایران مقاوم بوده و تا آخر ایستاده اند و دشمن توانایی نظامی ندارد و اگر حمله نمی کند معلول اقتدار روحیه دینی، حکم جهادی اهل بیتی و جهاد معقول است.
صدیقی با بیان اینکه ایران اسلامی قدرت هفتم نظامی دنیا را به خود اختصاص داده است عنوان کرد: می خواهند برجامی که خاصیتی نداشته است را مطرح کنند تا بگویند نبود جنگ نظام دستاورد برجام است و به بهانه های مختلف و حاشیه سازی، تهاجم خود را در حوزه سیاسی و فرهنگی دنبال کنند.
امام جمعه موقت تهران یادآور شد: بر مسوؤلان واجب است به عنوان ادای حق مردم که در ۲۲ بهمن به مسؤولان دلگرمی داده و تکیه گاه نظام هستند آنها را تکریم کنند، باید به مشکلات اقتصادی حساسیت نشان داه و نگوییم چه باید بکنیم بلکه عملکردهای خود را گزارش دهیم هر چند آمارهای کنونی رسانه ای است و مردم در خانه های خود آنها را احساس نمی کنند؛ گاهی مردم خجالت می کشند و به ما می گویند و ما گریه می کنیم؛ باید برای سیل شبکه های اجتماعی چاره اندیشی کنیم.
وی از سپری کردن ششمین سال انقلاب بحرین یاد کرد و ادامه داد: این انقلاب نه تنها خاموش نشده است بلکه مردم این کشور محکم تر به میدان آمده اند و بنده به آل خلیفه توصیه می کنم مسیر شاه را نرود و به مردم احترام گذارد چراکه مردم استقلال می خواهند و استبداد را نمی پذیرند به همین علت آل خلیفه روزهای آخر خود را سپری می کند و نابودی این حکومت نزدیک است.
صدیقی خطاب به حکومت عربستان گفت: تا چه زمانی می خواهید به کودک کشی خود ادامه دهید، این ظالمان ۸۰ درصد مراکز درمانی را تخریب کرده و در روزهای اخیر مجلس عزای بانوان را به آتش کشیده اند؛ لعنت بر سازمان ملل و فضاهایی که یک روز این رژیم را کودک کش معرفی کردند اما فردای آن روز رشوه گرفتند و این اسم را تغییر دادند ظلمی بالاتر از این وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه مردم آذربایجان در انقلاب ها و نهضت های مختلف رکن اساسی بوده اند، گفت: اقشار مختلف مردم دست در دست یکدیگر داده تا بستر حکومت جهانی حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را فراهم سازند.

Share