دسترسی رایگان دانشجویان به فیلم‌ های آموزشی دانشگاههای معتبر جهان

بهترین پیشنهاد برای ایام تعطیلات نوروزی دانشجویان
دسترسی رایگان دانشجویان به فیلم‌های آموزشی دانشگاههای معتبر جهان

دانشگاه های زیادی در نقاط مختلف جهان وجود دارند که فیلم های آموزشی دروس دانشگاهی را به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می دهند.
اگر دانشجو هستید و علاقمندید تا با منابع علمی در سراسر دنیا در تعامل باشید و نیازهای علمی خود را پوشش دهید، توصیه می کنیم سری به سایت های اینترنتی زیر بزنید.
دانشجویان می توانند در تعطیلات نوروز از این فرصت به بهترین نحو استفاده ببرند و بدون نیاز به هزینه خاصی، به بهترین مطالب درسی دانشگاه های برتر جهان دسترسی داشته باشند. درست است که با دیدن این فیلم ها مدرکی به شما داده نمی شود، اما دانش زیادی عایدتان می شود.

    ۱ - کنسرسیوم OpenCourseWare
این کنسرسیوم که ۲۰۰ دانشگاه برتر از نقاط مختلف جهان در آن عضویت دارند و هدف آن، ارائه رایگان دانش به تمام مردم دنیا از طریق مطالب نوشتاری، صوتی و تصویری به صورت آنلاین است، بهترین مکان برای یافتن فیلم های درسی رایگان است.دانشجویان علاقه مند می توانند از طریق سایت ocwconsortium.org به معتبرترین فیلم های آموزشی علمی دسترسی پیدا کنند.

  ۲ - دانشگاه MIT
با مراجعه به سایت ocw.mit.edu/index.htm می توانید فهرستی از ۱۹۰۰ رشته که مطالب آموزشی آن به صورت رایگان ارائه می شود را بر اساس یک طبقه بندی موضوعی مشاهده نمایید. با اندکی کاوش در سایت می توانید دروسی را بیابید که نه تنها برایتان جذاب است بلکه می تواند کمک قابل توجهی نیز به پیشرفت شما در دروس تخصصی تان نیز بکند. البته توجه داشته باشید که همه دروس دارای فیلم نیستند و برخی فقط حاوی مطالب نوشتاری یا صوتی می باشند.

  ۳ - دانشگاه Yale
مطالب آموزشی ارائه شده در این دانشگاه، همگی حاوی مطالب تصویری بوده و موضوعات مختلفی را نیز در بر می گیرند. حتماً به فهرست دروس رایگان آنلاین این دانشگاه در سایت  webcast.berkeley.edu نگاهی بیاندازید.

  ۴ - دانشگاه برکلی کالیفرنیا (UC Berkeley)
این دانشگاه که شاید بتوان آن را بهترین دانشگاه دولتی آمریکا نامید، تعداد قابل توجهی از دروس رشته های مختلف را به صورت رایگان و آنلاین ارائه می دهد و به محض ارائه درس در دانشگاه می توانید به نسخه رایگان آنلاین در سایت  oyc.yale.edu دسترسی داشته باشید.

منبـــع : باشگاه خبــــرنگاران جــــــوان

Share