مضرات چای سبز!

برای لاغری چقدر چای سبز بخوریم؟!

همان طور كه می دانید ممكن است بیشتر مواد و غذاهایی كه برای بدن بسیار مفید هستند در برخی از موارد بسیار ضرر هم داشته باشند.
 برخی مواقع دیده شده است كه خوردن چای سبز باعث ایجاد اختلالاتی در سیستم گوارشی می شود. در این موارد بیماران دچار دل دردهای شدید و گاهی نیز دچار یبوست و یا اسهال می شوند. همچنین چای سبز باعث می شود تا دستگاه گوارش نتواند به میزان لازم آهن جذب كند و این خود باعث بروز بیماری ها متعددی می شود.
این روزها چای سبز یكی از بهترین نوشیدنی هایی شناخته می شود كه ما می توانیم از آن استفاده كنیم؛ اما حتی این ماده بسیار خوب نیز می تواند نیمه ای تاریك داشته باشد.

آلرژی:
یكی از مسائلی كه ممكن است با استفاده از چای سبز برایمان ایجاد شود آلرژی های متفاوت است. در برخی موارد نیز آلرژی های قدیمی را رشد می دهد. محققان می گویند ممكن است بعد از خوردن چای سبز دچار تنگی نفس و هم چنین گلو دردهای شدید و... شوید و پس از مشاهده این نشانه ها باید خیلی سریع به پزشك مراجعه كنید؛ چرا كه ممكن است در طول دراز مدت باعث بروز بیماری های متفاوت شود.

مشكلات دستگاه گوارش:
دیگر مشكلی كه پزشكان به آن اشاره می كنند، مسائل مربوط به دستگاه گوارش است. برخی مواقع دیده شده است كه خوردن چای سبز باعث ایجاد اختلالاتی در سیستم گوارشی می شود. در این موارد بیماران دچار دل دردهای شدید و گاهی نیز دچار یبوست و یا اسهال می شوند. همچنین چای سبز باعث می شود تا دستگاه گوارش نتواند به میزان لازم آهن جذب كند و این خود باعث بروز بیماری ها متعددی می شود.

مشكلات روانی:
دیگر اثر بدی كه چای سبز بر روی بدن ما می گذارد اثراتی مربوط به مشكلات روانی است. استفاده زیاد از چای سبز برای مثال پنج لیوان در طول روز می تواند باعث تغییراتی در رفتار شما شود. در مواردی مشاهده شده است كه افراد دچار استرس های شدید و یا خشونت بسیار زیاد شده اند.

كافئین زیاد:
چای سبز به میزان زیادی كافئین ندارد اما این امر نباید دلیلی باشد كه شما از این چای به میزان زیاد استفاده كنید؛ چرا كه باعث می شود میزان كافئین در بدن شما بسیار بالا رود و همین امر می تواند باعث ایجاد حالت های سرگیجه و بی تعادلی شود. اگر این میزان بیش از ۱۴ گرم در هر كیلوگرم باشد می تواند شما را بكشد.

منبــــع : روزنامه جمهوری اسلامی

مطالب مرتبط: 
Share