حادثه تروریستی تهران به ملت هوشیاری و بیداری تزریق کرد

امام جمعه موقت تهران:
آیت الله کاظم صدیقی

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین، به نقل از «حوزه» ، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در نماز جمعه امروز (19 خردادماه) در دانشگاه تهران ضمن محکوم کردن حرکت تروریستی در حرم مطهر امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی و به خاک و خون کشیدن عده ای از مردم روزه دار حاضر در مجلس و حرم امام خمینی(ره)، اظهارداشت: این حرکت دردناک به واسطه اقدام شنیع عده ای زبون، رذل، فریب خورده، بدبخت دنیا و آخرت در تهران شکل گرفت که بواسطه حضور نیروهای بیدار و با صلابت امنیتی، نظامی و انتظامی سریع برچیده شد.

امام جمعه موقت تهران افزود: این حوادث تروریستی ساخته دنیا استکبار است همان طور که امام راحل فرمودند؛ رژیم آمریکا یک رژیم تروریست بذات است، چرا که از آغاز حکومت ننگین خود چیزی جزء شرّ برای جامعه بشری نداشته و به وجود آمدن غده سرطانی رژیم صهیونیستی در منطقه به عنوان کانون تروریسم دولتی نقش آفرینی می کند.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی خاطرنشان کرد: یکی از مأموریت های رژیم تروریستی صهیونیست همین ترورها است، پس از انقلاب هم که یک مجتهد، عارف، عالم، با تقوا، در چارچوب دین خدا این انقلاب را در دنیا محقق کرد و شرق و غرب را به حیرت درآورد، نیز از این ترورها و خشونت ها دست بردار نبودند در جریان جنگ تحمیلی نیز علیه ما برخاستند، اما این روحیه جهادی که در جوان ها و آحاد ملت و عشق به شهادت و نترسیدن از مشکلات ما را پیروز کرد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: پیروزی ما پیروزی خون بر سلاح و اعتقاد بود، دنیای کفر برای اینکه برای خود تَنی درست کند، جنگ به راه انداخت و از طریق سلفی ها و  گروهک های تروریستی و در نهایت داعش که عصاره بی هویتی گروه های تکفیری است، اقدام کردند و آنها را فریب دادند آن هم با شعارهای اسلامی و الله اکبر،  اما این ها کپسولی است که روی پوسته آن زیباست اما در حقیقت همان کپسولی است که آن بی دین ها در روز عاشورا به جنگ با پسر پیامبر خدا با همان شعار الله اکبر آمده بودند و سر امام حسین(ع) را با بی رحمی از تن جدا کردند.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی خاطرنشان کرد: امروز جریان منحط استکبار تحت عنوان گروه های مختلف به میدان آمده است، این جریان ها تحت عنوان گروهک هایی که اسم مختلف دارند، ایجاد شده که خط قرمز دینی و بینش درست جهانی و رحم و مروت ندارند. کشتن کودک و زن و مرد در مسجد و پایگاه های خدمتی اینها را درنده ساخته است. ما در سال 60 فجایع عظیم را پشت سر گذاشتیم و بخشی از جوانان کشور ما را در وادی قتل و غارت قرار دادند. گروهی از اینها اوایل دم از نهج البلاغه و مقابله با آمریکا می زدند اما عاقبت در خط آمریکا حرکت کردند و اولیا الهی همچون شهید دستغیب، مدنی، اشرفی اصفهانی را به شهادت رساندند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه ملت ما همه داغ ها را هضم کرد، اما چرخ انقلاب راکد نشد و هر خونی ریخته شد، ولایتمداری مردم ما افزون شد، گفت: این حادثه البته ترقه ای بیش نبود و مردم ما نمی ترسند اما هشدار بود که برخی دهه شصت را فراموش و تجاهل نکنند. اِعمال قانون و اراده ولی فقیه علیه جلادان را مورد خدشه قرار می دهند. برخی چگونه رویشان می شود که آن زمان کنار این جریانات بودند ولی از گذشته خود پشیمان شده اند. این حرکت ادامه آن حرکت است و ما آن دوران را پشت سر گذاشتیم. جوانان ما از بینش بیشتری برخوردارند و ما همچنان مقاوم ایستاده ایم و از مقابله عقب نشینی نخواهیم کرد.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: در این حادثه باید از قوت روح و مقاومت آحاد مردم که خم به ابرو نیاوردند، تشکر کنم. از نیروی انتظامی و سربازان گمنان امام زمان(عج)، سپاه پاسداران که حادثه حرم را در نطفه خفه کردند و حادثه مجلس را با کم ترین تلفات توانستند مهار کنند، تشکر می کنم. این نظام نظام علوی و حسینی و عاشورایی است و مردم زیر این پرچم، احساس حمایت غیبی می کنند و تزلزلی در مسیرشان پیش نمی آید.

وی با اشاره به اینکه امروز ما به قدرت بسیج کننده شعارهای انقلابی بیشتر احتیاج داریم، گفت: انتخابات اخیر برای ما آبرو و بیعت دوباره با آرمانهای امام و شهدا بود. چه آنهایی که نامزدشان رای آورد و چه آنها که رای نیاورد، لشگر انقلاب بودند و حضورشان اعلام اراده قطعی برای ادامه راه امام بود. اشخاصی که رای آوردند کسی را تحقیر نکنند. این آرا، رای به حقانیت خون شهدا است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی تأکید کرد: رئیس جمهور و مسئولان هوای محرومان و پابرهنگان را داشته باشند و از اشرافیت دوری کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه باید حرف های ما در چارچوب های شرعی و اخلاقی باشد، تصریح کرد: سند 2030 در شان نظام جمهوری اسلامی نیست و برای آموزش و پرروش نباید بیگانگان برنامه دهند. من از سران قوا توقع دارم حرمت نظام و ولایت را حفظ کنند که تاکنون این گونه بوده و از این پس هم رمز وحدت ما همین ولایت است.

Share