توطئه های دشمنان با حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی خنثی می شود

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:
حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن عاملی

به گزارش خبرگزاری ضیاءالصالحین به نقل از  خبرگزاری رسا در اردبیل، آیت الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل در دیدار جمعی از دبیران و نمایندگان احزاب و گروه های سیاسی در استان اردبیل، خاطرنشان کرد: شایسته سالاری و توجه به انتخاب افراد اصلح و فرستادن انسان‌های بزرگ به مراکز حساس، از وظایف مهم فعالان سیاسی است، به طوری که پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) و ائمه اطهار(علیهم السلام) نیز سفارش زیادی روی این امر دارند.

وی با تاکید بر اینکه فرد در کار مدیریت باید عقلانیت خود را نشان دهد، افزود: جایی که عقل وارد عمل می‌ شود امیال نفسانی و قوه خواستن و قدرت طلبی از بین می‌ رود و مفاهیم دینی به استغلال یعنی به غل و زنجیر کشیده نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: در طول تاریخ، مفاهیم دینی همچون روزه، نماز، حج و غیره از سوی قدرت‌های مختلف به استغلال کشیده شده است و وظیفه ما است که در برهه‌ ها و صحنه‌ های حساس نشان دهیم که سیاست از دین جدا نیست و قدرت را با قداست دین می‌ توان مهار کرد.

آیت الله عاملی با بیان اینکه رعایت مسائل کلان، نشان از عقلانیت و عقل هم اساس دینداری است، تصریح کرد: برای تحقق این اصل، مهم‌ ترین گام، اصلاح مدیریت منابع انسانی است.

وی با تاکید بر اینکه در جامعه ما باید با عبادت وارد فعالیت‌ های سیاسی شد، گفت: مطالعه رسالت و سیره پیامبران و الگوگیری از آنان روش مناسبی برای همراهی عبادت با فعالیت سیاسی و مدیریت منابع انسانی است.

وی افزود: این گونه عبادت، شرایطی چون دوری از عوام فریبی، پرهیز ازدروغ و کلاهبرداری سیاسی را می‌ طلبد.

آیت الله عاملی با اشاره به اینکه امروز کشور ما بیش از پول و امکانات اقتصادی، به مدیریت مطلوب و شایسته نیاز دارد، بیان داشت: دنیای امروز، با تبدیل علم به ثروت رو به جلو حرکت می‌ کند و ما نیز باید با توجه ویژه به زیرساخت‌ها و امر مدیریت، پای تحولات علمی حرکت کنیم.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه دشمن به تک تک آرای ما حساب باز می‌ کند، اظهار کرد: بسیاری از توطئه های دشمنان با حضور حداکثری در پای صندوق های رای خنثی می شود چرا که دشمنان همواره در صدد جدا کردن مردم از نظام هستند.

وی با بیان اینکه در موسم انتخابات، رسانه‌ های غربی به شکل‌های مختلف به تحریک گروه‌ های سیاسی علیه هم می‌ پردازند، گفت: باید در این فصل حساس، با حفظ وحدت خود قلب‌ها را به یکدیگر مهربان کرد، چرا که اختلاف سیاسی باور سوز بوده و ممکن است مراکز حساس را به درگیری‌ های کودکانه تبدیل کند.

رییس شورای فرهنگی استان اردبیل بیان کرد: لازمه موفقیت در هر عرصه‌ ای، اصلاح فرهنگ و داشتن فرهنگ سالم است و در رقابت سیاسی نیز، باید فرهنگ قانونمداری و شایسته‌ سالاری را ترویج داد./937/202/ب1

Share