ولیعهد سعودی بچه تر از آن است که ایران را تهدید کند/ عملیات موشکی سپاه، محور وحدت در کشور شد

آیت الله خاتمی درخطبه های نماز جمعه تهران:
آیت الله خاتمی

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل از حوزه، آیت الله سید احمد خاتمی، در خطبه های نماز جمعه امروز (2 تیرماه ) تهران، در جمع راهپیمایان روز قدس اظهارداشت: راهپیمایی روز قدس یک جسم و یک روح دارد، جسم آن همین حضور در راهپیمایی بود که در سراسر کشور فریاد «مرگ بر آمریکا» و  «مرگ بر اسرائیل» طنین انداز شد و روح آن نیز دارای سه عنصر اساسی است.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: عنصر اساسی اول این است که «جهان اسلام یکپارچه» است. اسلام یک روح است که در بدن بیش از یک میلیارد مسلمان وجود دارد و این یک حقیقت قرانی است. ما امت واحده هستیم و نمی توانیم ببینیم در گوشه ای سرزمینی را به غارت ببرند و واکنشی نداشته باشیم.
وی ادامه داد: عنصر دوم نفرت از استکبار است. «فرهنگ نفرت از استکبار» یک عنصر سیاسی تنها نیست و یک عنصر قرآنی است و در قرآن 8 بار سخن از طاغوت آمده، یعنی کسی که از حد خودش سرکشی می کند. امروز استکبار جهانی از مصادیق طاغوت است. مبارزه با طاغوت یعنی «مرگ بر آمریکا» و نفرت از طاغوت یعنی «مرگ بر اسرائیل».
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: در جای جای جهان اسلام، جای پنجه های خونین استکبار مشاهده می شود و این راهپیمایی تجلی نفرت از استکبار بود. عنصر سوم «فرهنگ ظلم ستیری» تعبیه شده در مکتب ماست. باید از مطلوم حتی نامسلمان نیز حمایت کرد.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به تحولات اخیر حکومت سعودی، ابراز داشت: ولیعهد جدید دولت کودک کش و جلاد عربستان که یک جوان نپخته تازه به دوران رسیده است گفته با تهران مذاکره نمی کنیم و جنگ را به تهران می کشانیم! شما بچه تر از این هستید که عرضه این کار را داشته باشید.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: صدام که شما تا آخر از او حمایت کردید، نتوانست غلطی کند و شما بسیار ضعیف تر از این هستید که به حساب بیایید. مرگ بر آمریکای امروز مترادف با مرگ بر آل سعود است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه عملیات موشکی سپاه، محور وحدت در کشور شد و همه سلیقه ها و جناح ها از این عملیات حمایت کردند، گفت: هم زمانی عملیات موشکی ایران علیه داعش، با تحریم ایران در سنای آمریکا بسیار معنادار بود و نشان داد ایران اسلامی ذره ای از اصول خود عقب نشینی نخواهد کرد و به کوری چشم دشمنان بر اقتدار موشکی اش خواهد افزود.
آیت الله خاتمی به پیام حمله موشکی ایران به رژیم صهیونیستی و اذناب آمریکا در منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه موشکی ایران شعار و شوخی نیست و ما در عرصه امنیت کشور با هیچ کس شوخی نداریم و عملیات موشکی علیه داعش تنها نمونه ای از موشک های میان برد ما را نشان داد.
وی با اشاره به این که «فاصله بیانات حضرت آقا تا عملیات موشکی ایران علیه داعش کمتر از چهار ساعت بود»، خاطر نشان کرد: یعنی نیروهای مسلح می گوید «رهبرا از تو به یک اشاره، از ما به سردویدن» و این نشان از اقتدار ایران دارد.
امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به طرح تحریم مجدد ایران در مرکز سنای آمریکا گفت:  این طرح قطعاً نقض جسم و روح برجام است و مردم ما انتظار برخورد قاطع با این عهدشکنی را دارند.
وی با بیان این که «از میان ۱۰۰ عضو سنای آمریکا ۹۸ نفر به طرح ضدایرانی رأی داده اند»، تصریح کرد: رأی به طرح ضدایرانی در سنای آمریکا نشان می دهد که دموکرات و جمهوری خواه فرقی نمی کنند و  همه آنان به دنبال دشمنی با نظام مقدس اسلامی هستند.
امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: اقدام اخیر سنای آمریکا بار دیگر ثابت کرد که دولت آمریکا غیرقابل اعتماد است و ملت های آزاده جهان باید این پیام را بشنوند.
آیت الله خاتمی هم چنین با اشاره به صحبت های اخیر وزیر خارجه سابق آمریکا مبنی بر این که «در دولت گذشته تلاش کردیم ایران را وادار به عقب نشینی از برنامه هسته ای کنیم و در دولت آینده نیز باید تلاش شود ایران در برنامه موشکی وادار به عقب نشینی شود»، افزود: باید بدانند ملت بزرگ ایران در برنامه موشکی خود مصمم است و ذره ای عقب نشینی نخواهد کرد.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور اضافه کرد: دشمنان نظام امروز می گویند موشک نداشته باشید و فردا و پس فردا خواهند گفت تانک و توپ و تفنگ نداشته باشید، این یعنی نابودی انقلاب اسلامی، در حالی که ملت ما تا آخرین قطره خون پای انقلابش ایستاده است.
وی به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا مبنی بر این که «سیاست ما در ایران حمایت از عناصری است که در داخل کشور به تغییر مسالمت آمیز نظام منجر شوند»، گفت: آمریکا ۳۸ سال است که در پی تغییر نظام ایران است، اما این خواب ها تا به حال تعبیر نشده و به یاری خدا نخواهد شد.
آیت الله خاتمی با بیان این که «روانشناسی ملت ما نفرت از بیگانه سلطه گر است و این مطلب اصول گرا و اصلاح طلب ندارد»، اظهار داشت: تقاضا داریم در رویکردها هم تغییر ایجاد شود و برخی طوری عمل نکنند و حرف نزنند که آمریکا امیدوار شود.
وی با اشاره به این که «در طول ۳۸ سال با اهانت به مقدسات، ترویج حاکمیت دوگانه، فعال کردن شکاف قومی و هدف قرار دادن اصل ولایت فقیه به دنبال تغییر در درون نظام اسلامی بودند»، گفت: تا به حال ناکام ماندید و همچنان ناکام خواهید ماند.
امام جمعه موقت تهران همچنین با تبریک پیشاپیش عید فطر به ششم تیرماه سالگرد سوءقصد به مقام معظم رهبری و هفتم تیر سالگرد شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از اعضای حزب جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: دهه ۶۰ دهه تثبیت انقلاب بود و این عزیزان شهید شدند تا انقلاب خالص شود. 
عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور به هفته قوه قضاییه نیز اشاره کرد و اظهار کرد: تقویت درونی و بیرونی قوه قضاییه و دو قوه دیگر همواره باید مورد توجه قرار گیرند، یعنی از درون قضات تلاش بیشتری برای تحقق و اجرای عدالت داشته باشند و از بیرون مردم و همه نهادها از قوه قضاییه حمایت کنند.

 

Share