دعای روز بیست و سوم ماه رمضان

انجمن‌ها: 

دعای روز بیست و سوم ماه رمضان (اقبال الاعمال)

الجزء الأول؛ أبواب أحكام شهر رمضان؛ الباب السابع و العشرون فيما نذكره من زيادات و دعوات في الليلة الثالثة و العشرين منه و يومها، فصل فيما يختص باليوم الثالث و العشرين من شهر رمضان‏، دعاء آخر في هذا اليوم‏

جلد اول، باب های احکام ماه رمضان؛ باب بیست و هفتم اعمال و دعاهای شب و روز بیست و سوم ماه رمضان: فصل آنچه که مختص به روز بیست و سوم ماه می باشد: (چهارمین) دعاى روز بیست و سوم:

اللَّهُمَّ اغْسِلْنِي فِيهِ مِنَ الذُّنُوبِ وَ طَهِّرْنِي فِيهِ مِنَ الْعُيُوبِ 

خداوندا، در اين روز گناهان مرا بشوى و از عيب‌ها پاكيزه ساز

و امْتَحِنْ فِيهِ قَلْبِي بِتَقْوَى الْقُلُوبِ يَا مُقِيلَ عَثَرَاتِ الْمُذْنِبِينَ بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِين‏

و دلم را براى پذيرش تقواى دل بگشا، اى درگذرنده از لغزش‌هاى گناهكاران [به رحمتت اى مهربان‌ترين مهربانان].

دعای روز بیست و سوم ماه رمضان (مفاتیح الجنان)

دعاهای روزها؛ از ابن عباس روایت کرده اند که پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم برای هر روز، دعایی ذکر فرموده اند؛

روز بیست و سوم (اليوم الثالث و العشرين):

اللَّهُمَّ اغْسِلْنِي فِيهِ مِنَ الذُّنُوبِ وَ طَهِّرْنِي فِيهِ مِنَ الْعُيُوبِ‏

اى خدا در اين روز مرا از گناهان پاكيزه گردان و از هر عيب و نقص پاک ساز

وَ امْتَحِنْ قَلْبِي فِيهِ بِتَقْوَى الْقُلُوبِ يَا مُقِيلَ عَثَرَاتِ الْمُذْنِبِينَ‏

و دلم در آزمايش رتبه دلهاى اهل تقوى بخش اى پذيرنده عذر لغزش هاى گناهكاران.

دعای روز بیست و سوم ماه رمضان (زاد المعاد)

اعمال ماه رمضان؛  دعاهاى روزهاى ماه مبارک رمضان. از ابن عباس روايت كرده‌اند كه حضرت رسول اکرم صلّى اللّه عليه وآله وسلم فضيلت بسيار از براى روزه هر روز ماه مبارک بيان فرمود و از براى هر روز دعاى مخصوص با فضيلت و ثواب بسيار براى آن دعا ذكر كرده‌اند و ما به اصل دعا اكتفا مى‌ نماييم.

دعاى روز بیست و سوم:

اللَّهُمَّ اغْسِلْنِي فِيهِ مِنَ الذُّنُوبِ وَ طَهِّرْنِي فِيهِ مِنَ الْعُيُوبِ

اى خدا! در اين روز مرا از گناهان شست‌وشو بده و از هرعيب و نقص پاک ساز

وَ امْتَحِنْ قَلْبِي فِيهِ بِتَقْوَى الْقُلُوبِ يَا مُقِيلَ عَثَرَاتِ الْمُذْنِبِينَ.[اقبال الاعمال ص 266؛ مصباح الكفعمى ص 612]

و دلم را در آزمايش رتبه‌ى دل‌هاى اهل تقوى بخش، اى پذيرنده‌ى عذر لغزش‌هاى گناهكاران!

دعای روز بیست و سوم ماه رمضان (بلدالامین)

رَوَاهَا اِبْنُ عَبَّاسٍ عَنِ اَلنَّبِيِّ صلی الله علیه وآله وسلم اَلْيَوْمَ اَلثَّالِثَ وَ اَلْعِشْرِينَ

ابن عباس از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم روایت کرده است:

دعای روز بیست و سوم ماه رمضان (اليوم الثالث و العشرين):

اَللَّهُمَّ اِغْسِلْنِي فِيهِ مِنَ اَلذُّنُوبِ وَ طَهِّرْنِي فِيهِ مِنَ اَلْعُيُوبِ

وَ اِمْتَحِنْ فِيهِ قَلْبِي بِتَقْوَى اَلْقُلُوبِ يَا مُقِيلَ عَثَرَاتِ اَلْمُذْنِبِينَ

مَنْ دَعَا بِهِ مَرَّ عَلَى اَلصِّرَاطِ كَالْبَرْقِ اَلْخَاطِفِ مَعَ اَلنَّبِيِّينَ وَ اَلشُّهَدَاءِ وَ اَلصَّالِحِينَ

کسی که این دعا را بخواند، مثل برق همراه با پیامبران، شهیدان و صالحان از پل صراط عبور می کند.

مطالب مرتبط و پیشنهادی :

ویژه نامه ضیافت الله (ماه مبارک رمضان)

ویژه نامه احکام روزه و روزه داری

مجموعه استیکر ماه رمضان (ایام و مناسبتها)

دعاهای تصویری روزانه ماه مبارک رمضان

ویژه نامه پیام ادعیه روزانه ماه مبارک رمضان

ویژه نامه نشانی از آسمان ویژه ماه مبارک رمضان

ویژه نامه چندرسانه ای ماه ترین ماه (ویژه ماه مبارک رمضان)

Share