نصایح آیت الله صافی در طلیعه ماه رجب

آیت الله  صافی گلپایگانی

به گزارش خبرگزاری ضیاءالصالحین به نقل از ایکنا، آیت الله  صافی گلپایگانی در طلیعه ماه رجب، در پیامی روحبخش و اخلاقی نصایحی را به مومنان ارائه کرد.

در این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم؛ سلام بر ماه رجب، سلام بر رجبیون، سلام و تحیّات بر روزه داران، و غفران و رحمت الهی بر اعتکاف کنندگان، سلام بر شما عزیزانی که ندای «أین الرجبیون» را لبّیک گفته، و بر سر سفره ی رحمت خداوند متعال نشسته و از نعمت های بیکران آن، بهره مند می شوید. بر خود ببالید، و به این سعادت بزرگ افتخار نمایید و شکر خدای منّان را به جا آورید.

این پیام افزوده است: کدام لذّت دنیایی را می توان با این لذات حالات خوش معنوی مقایسه نمود؟ کجایند آنان که به فکر عیش و نوش مادی و تفریح های غیر سالم همراه با گناه و لذات زودگذر دنیا هستند؟ این الملوک واین ابناء الملوک؟ آیا می توان برای قرب به خداوند و رسیدن به مقام والای انسانیت، ارزشی مادی معیّن نمود؟ هرگز، هرگز؛ اینجاست که باید آیه ی شریفه ی قرآن را با توجه و تدبّر تلاوت نمود:«یا ایها الذین امنوا استجیبوا لله و للرسول اذا دعاکم لما یحییکم؛ ای کسانی که به خدا و پیامبر، ایمان آورده اید، به خداوند و پیامبر او پاسخ بگویید، آنگاه که شما را می خوانند تا حیات و زندگی واقعی به شما هدیه کنند».

در ادامه این پیام آمده است: آری! این است حیات حقیقی و این است زندگی سرشار از معنویت و روح پاک و تهذیب نفس و تقرّب به خداوند متعال. خود را برای انجام وظایف و تکالیف الهی آماده می کنیم و به پیامبر بزرگ رحمت، حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و آله عرض می کنیم: در این دوره که وجود نازنین و شریف دوازدهمین فرزند برومند شما، امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در غیبت به سر می برند، همه ی ما بویژه جوانان و روزه داران با تمام وجود اعلام می نماییم که مانند یک سرباز فداکار و آماده، از احکام نورانی اسلام و معارف غنی اهل بیت علیهم السلام حمایت نموده و وظیفه ی خود می دانیم امر به معروف و نهی از منکر را در میان جامعه ی خویش انجام داده و با بدعت ها و مطالب انحرافی از دین برخورد داشته و این افتخار را تا ظهور موفور السّرور آن ولیّ دوران و قطب عالم امکان برای خود محفوظ بداریم.

ایشان به همه توصیه کرده است: عزیزان! این اوقات گران بها را غنیمت داشته و برای خود و دیگران و برای نجات ممالک اسلامی از دشمنان اسلام و پیروزی و سربلندی مسلمانان جهان، دعا کنید و فرج حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف را از خداوند متعال مسئلت نمایید.
اللهم عجّل فرجه و قرّب زمانه واجعلنا من اعوانه و انصاره آمین رب العالمین».

Share