یوم الزیاره / مداحی 4 زبانه نزار القطری

در این قطعه ویدئویی مداحی 4 زبانه نزار القطری را با عنوان "یوم الزیاره" ویژه زائران اربعین ببینید و دانلود کنید.

یوم الزیاره / مداحی 4 زبانه نزار القطری

یوم الزیاره عنوان مداحی نزار قطری ویژه زائران اربعین به چهار زبان عربی، فارسی، اردو و آذری می باشد که شما عزیزان می توانید در ادامه دانلود کنید و ببینید و بشنوید.

یوم الزیاره

یوم الزیاره / مداحی 4 زبانه نزار القطری

نزار القطری مداح سرشناس عراقی نماهنگ جدید خود درباره زیارت اربعین حسینی را با عنوان «یوم الزیاره» به چهار زبان عربی، فارسی، اردو و آذری منتشر کرد.

نزار فضل‌الله روانی یا نزار الجعفری (۵ ژوئن ۱۹۷۱ در قطر) مداح اهل بیت علیهم السلام و اهل قطر است که به زبان‌ های عربی، فارسی، انگلیسی و اردو تسلط دارد. ولی پدر و مادر وی اهل شهر لارستان استان فارس بودند.
وی از شش سالگی به مدرسه رفته، تحصیلاتش را در زابل به پایان رسانیده، مداحی و حفظ قرآن را از ۸ سالگی شروع کرده و توانست حافظ نیمی از قرآن باشد.

وی پس از به پایان رسانیدن تحصیلات اولیه برای آموختن علوم دینی به نجف رفت و در درس آیت‌ الله سیستانی نیز شرکت کرد.
وی در مصاحبه ای درباره نام دقیقش هم چنین توضیح می‌ دهد: مادرم اسم مرا «نظرعلی» گذاشت. کمی بعد وقتی که می‌خواستیم برای کار به فیلیپین مهاجرت کنیم، در پاسپورت نامم را Nazar نوشتند اما به دلیل اینکه حروف «ز»، «ظ» و «ذ» در رسم‌ الخط انگلیسی همگی به صورت Z نوشته می‌ شوند، بعداً هنگام برگردان‌ کردن نامم به عربی، Nazar را به صورت «نزار» نوشتند.

«نزار»‌ درباره نام خانوادگی‌ اش نیز توضیحاتی این چنین دارد: فامیلی‌ ام به دلیل به دنیا آمدن در قطر «قطری» است در حالی که اصالتاً ایرانی هستم و حتی دبستان را در مدرسه ایرانی‌ ها درس خواندم. چند سال پیش هم وقتی تیم فوتبال ایران از قطر شکست خورد، خیلی ناراحت شدم و فکر می‌کردم انگار من شکست خورده‌ ام.

پخش نوحهٔ عربی-فارسی «أنا مظلوم حسین» که اجرای آن در کربلا در ۲۲ دی ۱۳۸۶ بوده و پخش آن در تاریخ ۲۴ دی ماه بعد از اخبار شبانگاهی شبکهٔ سوم سیما موجب بر سر زبان افتادن نام وی در ایران شد.

این نوحه به صورت ترکیبی از زبان عربی و فارسی است، قسمتی از این نوحه بدین صورت است:

چیست تقصیر من ای قوم که امروز جهانی

شده آماده به قتلم همه با تیغ و سنانی؟

در شما نیست ز اسلام نه نامی و نشانی

أنا عطشان و قد احرق نطقي و لساني

أنا ظمئان و قد احرق قلبي و فؤادي

أنا مظلوم حسين

أنا محروم حسين

دانلود فیلم و صوت

دریافت

اندازه

دانلود فایل

10.18 مگابایت

Share

قابل توجه کاربران عزیز! با اعلام وزارت ارتباطات هزینه های دانلود در کلیه سایتهای ضیاءالصالحین نیم بهاء محسوب می شوند.