انقلاب؛ مدیون اتحاد حقیقی

سید حسین سیدی
اتحاد ملت ایران
بر کمتر کسی از (دوست و دشمن) پوشیده است که ملت بزرگ ایران با اطاعت از اهل بیت، و با رهبری بی نظیر امام خمینی (رحمت الله علیه) به انسجام بی سابقه ای رسیدند.

انقلاب؛ مدیون اتحاد حقیقی

دهه فجر امسال مصادف با دهه فاطمیه و ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) است. به این مناسبت حدیثی از آن بانوی مظلومه را ذکر می کنیم که تناسب زیادی با حال و حکایت ملت ایران در سال های منتهی به پیروزی انقلاب دارد؛ و البته در مسیر کمال این انقلاب نیز باید بیشتر به این فرمایش گهربار توجه داشت. حضرت زهرا (سلام الله علیها) می فرماید: «طاعتنا نظاما للملة، و إمامتنا أمانا من الفرقة؛ اطاعت از ما اهلبیت سبب نظام یافتن دین (امت) و دور ماندن از تفرقه می شود.» پیام این حدیث فاطمی این است که اتحاد در سایه دین، یک اتحاد حقیقی است (اتحاد کذایی هم داریم)؛ که سبب هم افزایی انسان های مومن و متقی و با وجدان خواهد شد. اتحاد ملت ایران در سال های منتهی به انقلاب اسلامی، مصداق بارزی از اتحاد حول محور اهل بیت (علیهم السلام) و ارزش های دینی بود.

بر کمتر کسی از (دوست و دشمن) پوشیده است که ملت بزرگ ایران با اطاعت از اهل بیت، و با رهبری بی نظیر امام خمینی (رحمت الله علیه) به انسجام بی سابقه ای رسیدند و تفرقه و تشتت را به کناری نهادند. تفرقه و تشتتی که در انقلاب مشروطه کار دست انقلاب داد و نتیجه دلخواه را تحویل نداد. اما در انقلاب اسلامی اینگونه نشد و علیرغم توطئه های استکبار خارجی و استبداد داخلی برای ایجاد تفرقه در صف انقلابیون، نه تنها متفرق نشدند بلکه هر روز بر اتحاد آنها افزوده شد.

نکته مهم: در طول این چهار دهه از عمر شکوهمند انقلاب اسلامی، هر جا اتحاد حول محور اهل بیت و ارزش ها و رهبری بوده است، موفقیت دو چندانی حاصل شده است(جنگ تحمیلی و نهم دی و...) و هر جا که اتحاد و انسجام کمتر بوده است و به تبع آن از ارزش ها و قانون اساسی (که مبتی بر اسلام است) فاصله گرفته ایم (نظیر فتنه 88 و عافیت طلبی و مرفه بودن برخی از مردم و مخصوصا مسئولان)، کشور عزیزمان گرفتار حواشی نامطلوبی شده است و بهانه خوبی دست دشمنان قسم خورده افتاده است.

به امید اتحاد روز افزون ملت بزرگ ایران.
إن شاءالله.

انقلاب؛ مدیون اتحاد حقیقی

پی نوشت:
1ــ بحار الأنوار (ط - بيروت) / ج‏29 / 2231

پدیدآورنده: 
Share