موشن گرافیک آموزش احکام روزه - نیت روزه - قسمت اول

لیست
  • موشن گرافیک آموزش احکام روزه - نیت روزه - قسمت اول
موشن گرافیک آموزش احکام روزه مطابق فتوای حضرت آیت الله مکارم شیرازی دام ظله - موضوع: نیت روزه - قسمت اول

موشن گرافیک آموزش احکام روزه - نیت روزه - قسمت اول

موشن گرافیک آموزش احکام روزه مطابق فتوای حضرت آیت الله مکارم شیرازی دام ظله - موضوع: نیت روزه - قسمت اول

برای دسترسی به سایر بخشهای موشن گرافیک احکام روزه مطابق نظر آیت الله مکارم شیرازی اینجا کلیک کنید

عده زیادی از ما موظفیم که روزهای ماه مبارک رمضان رو روزه بگیریم. یعنی برای اطاعت از فرمان خدا، از سپیده صبح تا وقت مغرب از چیزهایی که روزه رو باطل می کنه اجتناب کنیم. البته واجبه که احتیاطا مقداری قبل از اذان صبح تا کمی بعد از اذان مغرب از مبطلات روزه، اجتناب کرد.

یکی از شرایط روزه، نیته. البته لازم نیست نیت رو به زبون بیاریم و یا اینکه تو ذهنمون مرور کنیم. همینکه در نظرمون باشه که امروز برای اطاعت از فرمان خدا  کارهایی که روزه رو باطل می کنه ترک می کنیم کفایت می کنه. اگر خدای ناکرده، کسی در نیت روزه مبتلا به ریا بشه، بنا بر احتیاط واجب باید روزه خودش  رو به اتمام برسونه و مجددا اون رو قضا کنه.

برای نیت، زمان دقیقی مشخص نشده، در مورد روزه واجب معین، مثل روزه های ماه مبارک رمضان هر موقع تا قبل از اذان صبح می شه نیت کرد حتی بهتره علاوه بر نیت هر روزه، در شب اول ماه برای کل ماه هم نیت کرد. اما برای روزه واجب غیر معین مثل روزه قضای ماه رمضان یا روزه کفاره، تا ظهر می شه نیت کرد البته به شرط اینکه کاری انجام نداده باشه که روزه را باطل می کنه. ولی در مورد روزه مستحبی اگه احکام روزه رعایت شده باشه، تا قبل از غروب برای نیت فرصت هست.

موشن گرافیک آموزش احکام روزه , نیت روزه , آیت الله مکارم شیرازی
مطالب مرتبط و پیشنهادی:
Share