این سردردهای خطرناک را جدی بگیرید

تعداد کلمات 333 / تخمین زمان مطالعه 3 دقیقه
این سردردهای خطرناک را جدی بگیرید
وقتی سر‌درد برای اولین بار در سنین بالای 55 سال و زیر 5 سال اتفاق می‌افتد باید حتما دلیل آن را بررسی کرد.

این سردردهای خطرناک را جدی بگیرید

وقتی سر‌درد برای اولین بار در سنین بالای 55 سال و زیر 5 سال اتفاق می‌افتد باید حتما دلیل آن را بررسی کرد. با ما همراه باشید تا با سردردهای خطرناک بیشتر آشنا شوید.

این سردردهای خطرناک را جدی بگیرید

انواع مختلف سر درد وجود دارد که 90 درصد آن ها تنشی و میگرنی هستند. امروزه تغییر در شیوه تغذیه افراد موجب بروز انواع سر دردها شده است. سر دردها می توانند بعنوان بیماری یا علامت یک بیماری شناخته شوند و ممکن است سر درد ناشی از بیماری جدی مثل خونریزی مغزی باشد. سردرد تنشی بعد از میگرن شایع ترین نوع سردرد است که عوامل عصبی، روحی، افسردگی و اضطراب موجب تشدید آن می شود. 

سردردهای تنشی در سنین 20 تا 30 سالگی شیوع می یابد و در زنان شایع تر از مردان است. سردردهای تنشی عصرها و پس از پایان کارهای روزمره تشدید می یابد به گونه ای که فرد احساس سنگینی در سر می کند، اما می تواند به کارهای خود ادامه دهد. به افراد مبتلا به سردرد تنشی توصیه می شود از استرس و اضطراب به شدت خودداری کنند. وقتی سر درد برای اولین بار در سنین بالای 55 سال و زیر 5 سال اتفاق افتد باید حتما دلیل آن را بررسی کرد. اگر سر درد ناشی از بیماری نقص ایمنی، پیوند اعضا، تومور، اختلال در بینایی و تکلم و راه رفتن باشد، احتمال خطر افزایش می یابد.

مسکن ها برای درد ساخته شده اند. پس منطقی است فردی که دچار سر درد می شود به سراغ این دارو برود اما استفاده بیش از حد از مسکن ها نه تنها تاثیری در بهبود سردرد ندارد، بلکه موجب تشدید آن نیز می شود. سر دردهای تنشی و میگرنی 90 درصد سردردها را شامل می شوند که اگر سر دردهای میگرنی 2 تا 3 بار در ماه تکرار شوند، درمان موردی (موقت) کفایت می کند. اما اگر بیش از 3 بار تکرار شود باید درمان جدی صورت گیرد.

پرهیز از مصرف تنقلات مثل چیپس، پفک، سوسیس و کالباس، فست فودها که حاوی نیتریت و نیترات باشد موجب پیشگیری از بروز سر درد می شود.

این سردردهای خطرناک را جدی بگیرید

 

Share