پیام رهبر انقلاب در تجلیل از فداکاری آتش‌نشانان مؤمن و شجاع

پیام رهبر انقلاب؛
شهیدان راه خدمت

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی با بزرگداشت فداکاری با شکوه و مظلومانه آتش نشانان مؤمن و با اخلاص در حادثه پلاسکو، از همه دستگاهها و افرادی که در این ده شبانه روز تلخ با همه ی توان، کار بزرگی را به پایان رساندند، قدردانی کردند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است.
 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اکنون پس از شبها و روزهای تلخ نگرانی و کاوش، نوبت آن است که یاد فداکاری با شکوه و مظلومانه ی آتش نشانان مؤمن و شجاع ملت ایران ثبت و بزرگ داشته شود و مردانی را که حقاً باید قهرمانان کم ادّعا و با اخلاص نامیده شوند همگان بشناسند و درس آنان را در خاطر نگه دارند.
این جوانمردان برای نجات جان و مال هم میهنان خود، با شهامتی شگفت انگیز به درون آتش و آوار رفتند و جان خود را در خطر نهادند و خود را فدا کردند. آنان یک بار دیگر خاطرات فداکاریهای دوران دفاع مقدس را زنده کردند و نشان دادند که ایرانی مؤمن آنجا که پای خطرپذیری برای ادای وظیفه در میان است عزمی راسخ و شجاعتی مثال زدنی را تجسّم می بخشد و در راه خدا متاع جان را بی چند و چون عرضه می کند. خانواده های داغدار و همه ی ملت ایران به این عزم و شهامت برخاسته از ایمان ببالند و صاحب نظران، این پدیده را در تحلیلها و محاسبات خود درباره ی ایران و ایرانی مؤمن به حساب آورند. این حادثه از سوئی غم انگیز و از سوئی افتخارآمیز است. اینها شهیدان راه خدمت دشوار و انجام وظیفه ی پر خطرند و هرگز فراموش نخواهند شد ان شاء الله.
اینجانب در غم آن عزیزان و دیگر جان باختگان حادثه ی پلاسکو با خانواده ها و بازماندگان آنان شریکم و از خداوند متعال برای آنان رحمت الهی و برای اینان صبر و اجر مسألت می کنم.

همچنین از دستگاهها و افرادی که در این ده شبانه روز تلخ با همه ی توان برای نجات جان آتش نشانان و گرفتارشدگان، کوه سنگینی از کار و تلاش و همت و نگرانی را بر دوش کشیدند و با همکاری و صمیمیّت، کاری بزرگ را به پایان رساندند تشکر می کنم و پاداش الهی را برای آنان می طلبم.

سیدعلی خامنه ای
۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۵

pelasco_003_payam_rahbari.jpg

Share