هرکشوری به ایران نگاه چپ کند تودهنی محکم می خورد

خطبه های نماز جمعه تهران:
هرکشوری به ایران نگاه چپ کند تودهنی محکم می خورد

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل از مهر، آیت الله سید احمد خاتمی در نماز جمعه امروز تهران که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: در سال جاری و در خطبه های نماز جمعه بنا دارم درباره سبک زندگی دینی صحبت کنم.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: طی سفارش و دستور قرآن، مؤمنین باید به صورت جمعی به دشمن یورش ببرند لذا هر مؤمنی باید به صورت دائم آمادگی داشته باشد.
وی گفت: رزمایش های نظامی ما در راستای تقویت بنیه نظامی بر اساس دستورات دینی است و از ابتدای انقلاب تاکنون به هیچ کشوری تجاوز نکرده  و نخواهیم کرد.
خاتمی تاکید کرد: اما هر کشوری که بخواهد به این آب و خاک نگاه چپ کند تو دهنی محکمی به او زده و خواهیم زد.
وی تهاجم فرهنگی را خطرناک تر از تهاجم نظامی دانست و با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب در این خصوص گفت: باید توجه داشت که جنگ فرهنگی از جنگ نظامی سخت تر است و از داخل جامعه را پوک و منهدم می کند. جوانانی که با فضای مجازی سر و کار دارند باید این خطر را احساس کنند و تا خطر احساس نشود، مقابله شکل نمی گیرد.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مسئولین فرهنگی، حوزه های علمیه، وزارتخانه های فرهنگی و سازمان های تبلیغی باید وارد میدان شوند و مسئولین فرهنگی باید دقت کنند که فقط دین است که می تواند در برابر این تهدیدات ایستادگی کند. آنچه غرب نامش را فرهنگ می داند، الزاماً فرهنگ نیست و ضدفرهنگ است. نباید به بهانه شادی جوانان، ضدفرهنگ و ضد دین به جامعه تزریق شود.
خطیب موقت نماز جمعه تهران درخطبه دوم با تبریک میلاد امام باقر (ع) و حلول ماه رجب گفت: این ماه مقدمه ورود به ماه شعبان و ماه رمضان است و باید آنرا قدر دانست.
وی با توصیه نمازگزاران به انجام اعمال مستحبی ماه رجب مانند روزه، نماز، اعتکاف و استغفار افزود: این کارها مهیا شدن برای حضور در ماه میهمانی خداست.
خاتمی به سال جدید و فرارسیدن نوروز هم اشاره کرد و گفت: ما در نوروز خدا را یاد می کنیم و این متفاوت از نوروزی است که ترامپ و اوباما منافقانه به ملت ایران تبریک گفتند و در همین حال علیه مردم ما توطئه می کنند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به نام گذاری سال ۹۶ به نام سال تولید و  اشتغال اظهار کرد: اگر قرار است تولید و اشتغال در این کشور رونق پیدا کند، ۷ الزام دارد؛ ابتدا اینکه مدیران متدین، انقلابی و جهادی باید وارد عرصه اقتصادی شوند، از طرفی امنیت سرمایه گذاری باید تأمین شود، همچنین توجه به صادرات و توسعه طرف های صادراتی یک ضرورت است.
وی ادامه داد: از دیگر الزامات رونق تولید و اشتغال، جلوگیری از واردات بی رویه و حرام تلقی کردن واردات کالاهایی است که مشابه داخلی دارد. همچنین باید از ورود کالاهای قاچاق از مبادی ورودی کشور جلوگیری شود. از سوی دیگر تولید کالای باکیفیت و فاخر و توجه ترجیح مردم به مسئله تولید داخل در برابر تولید خارجی قابل توجه است.
خاتمی در ادامه تصریح کرد: همه می دانیم که دشمنان با حربه اقتصادی به مصاف مردم ما آمده اند و برای مقابله با جنگ اقتصادی، آمادگی اقتصادی نیاز است و آن اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری بارها به آن تأکید کردند.
وی گفت: نامگذاری های سال اولاً مشخص کردن نیاز جامعه و کشور و ثانیاً تعیین کننده سمت و سوی مسئولان و مردم است که مقام معظم رهبری امسال بر روی اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال تأکید کردند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به فرارسیدن روز جمهوری اسلامی تصریح کرد: زمانی که جمهوری اسلامی شکل گرفت دو تز بر دنیا حکومت می کرد یکی حکومت کمونیستی شرق و دیگری حکومت لیبرال دموکراسی غرب در این شرایط مردم تز سوم یعنی مردم سالاری دینی را مطرح کردند و این تاکیدی است که نه می توان جمهوریت را از آن جدا کرد و نه اسلامیت را.
وی اظهار داشت: ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی و جشن بزرگ انقلاب است. جمهوری اسلامی موفقیت مردم سالاری دینی را در برابر نظام های کمونیستی و لیبرال دموکراسی غرب نشان داد و توانست در برابر ۶ کودتا و هزاران توطئه پیروز شود.
آیت الله خاتمی همچنین با اشاره به انتخابات های پیش رو افزود: باید با تمام توان برای تقویت نظام اسلامی تلاش کنیم و هرجا لازم است حاضر شویم؛ از جمله انتخابات ریاست جمهوری و شوراها.
وی از کاندیداها و هواداران  آنها خواست که تبلیغاتشان در شأن جمهوری اسلامی و با رعایت صداقت، اخلاق و قانون مداری باشد و از تخریب و توهین و تهمت و بی انصافی بپرهیزند.
امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنانش تصریح کرد: این روزها ایران هراسی بازار داغی پیدا کرده و دولت آمریکا می خواهد قانون تحریم موشکی و سپاه را به سنا ببرد از طرفی دولت عربستان و اردن با یک دروغ بیانیه مشترک علیه ایران صادر می کنند و بحرین که کشورش زندان مردم خود است، می گوید یک گروه مسلح مرتبط با ایران کشف کرده است. آنها از حاکمیت اسلام عدالت و ضدظلم نگرانند و غربی ها همچنان به دنبال غارت مردم ایران هستند اما این آرزو را به گور خواهند برد.
آیت الله خاتمی با اشاره به سفر روحانی به روسیه اظهار داشت: یکی از سیاست های خارجی نظام ما روابط صلح آمیز با دول غیر محارب است و روسیه در شرایط کنونی مصداق دول غیر محارب به شمار می رود و ما در عرصه های بین المللی با یکدیگر هم افزایی داریم.
وی تأکید کرد: درب های سیاست خارجی جمهوری اسلامی به روی ۲ دولت رژیم غاصب صهیونیستی و دولت محارب آمریکا بسته است اما با آنهایی که بخواهند رابطه متقابل و عادلانه داشته باشند ارتباط داریم و سفر مسئولان ما به روسیه هم در همین راستا است.
آیت الله خاتمی با اشاره به برگزاری اجلاس سران عرب در اردن آنرا با دو افتضاح همراه دانست و گفت: افتضاح اول آنها این بود که به سمت رسمیت شناختن دولت غاصب صهیونیستی رفتند و افتضاح دوم ادعای مالکیت جزایر سه گانه بود که لکه ننگی برای این اجلاس به شمار می رود. این جزایر ایرانی بوده و ایرانی خواهد ماند و هر کس بخواهد به آنها دست درازی کند تو دهنی محکمی می خورد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه مقاومت مردم یمن در برابر جنایات سعودی ها قابل تحسین است، اظهار کرد: در این مدت ۳۲ هزار نفر در این کشور شهید و زخمی شده اند، این جنایات یک مباشر دارد که آن دولت سفاک اسراییلی است و یک محرک مثل دولت آمریکا که برای عربستان سلاح می فرستد و یک مشوق دارد که آن سکوت سازمان های بین المللی است. دولت سعودی بیش از این کارنامه  خود را  سیاه نکند و دست از وحشی گری و آدم کشی بردارند و به مذاکره و گفت وگو روی بیاورند وگرنه روز به روز منفورتر می شوند و شعار مرگ بر آل سعود فراگیرتر خواهد شد.

Share