خرید تشکیلاتی - حجت الاسلام پناهیان (فیلم، صوت، متن)

دریافت ویدئو
دانلود فایلاندازه
فایل خرید تشکیلاتی - استاد پناهیان پناهیان39.97 مگابایت
موضوع: 
دانلود کلیپ تصویری سخنرانی استاد علیرضا پناهیان با موضوع «خرید تشکیلاتی»

خرید تشکیلاتی - حجت الاسلام پناهیان (فیلم، صوت، متن)

در این بخش از ضیاءالصالحین، کلیپ تصویری سخنرانی استاد علیرضا پناهیان را با عنوان «خرید تشکیلاتی» با شما علاقه مندان به اشتراک میگذاریم.

 ◉ ➖ ➖ ➖ ➖ ◉ ➖ ➖ ➖ ➖ ◉ ➖ ➖ ➖ ➖ ◉ ➖ ➖ ➖ ➖ ◉

خرید تشکیلاتی

بعضی از روایت‌ ها را از اهل‌بیت در باب تجارت می‌خوانیم خدا شاهد است بچه مذهبی‌ها بد و بیراه به آدم می‌گویند! که حاجی خراب شدی ها! معلوم نیست با کی‌ها گشتی. بابا امام حسین و ائمۀ هدی را کشتند برای اینکه این حرفهای جدی را با مردم نزنند. ما هم ائمۀ هدی را در حدّ تعارف و اعتقادات نگه داشتیم. من یک میلیون سال عمر بکنم با فرهنگی که مردم ایران دارند یک نفر از من نمی‌پرسد که حاج آقا از نظر اسلام ما چی‌کار کنیم رونق اقتصادی پیدا بکنیم. نه حاج آقا که نباید این حرفها را بزند. شما فقط خدا، ربط به دنیا نداری شما.

  امام صادق(ع) می‌فرماید مثل آنها نباشید که توی مراتع با هم می‌چرند ولی به هم کاری ندارند. امام صادق می‌گوید مثل آنها زندگی نکنید که با هم هستند ولی به هم کاری ندارند. یک روز را توی چین اعلام کردند که خرید محصول چینی فقط. البته آنجا که زیاد محصول خارجی نمی‌خرند. تازه آنها که آنجوری هستند تازه یک روز فینال‌شان است. بعد ببینید چی‌کار کردند آنجا. مثلاً این چه حزب‌اللهی‌گری‌ای است که حزب‌اللهی‌ها برای محصولات ایرانی تلاش نمی کنند تجمیع نمی‌کنند تلاش خودشان را؟

  مثلاً شما نگاه کنید، حزب‌اللهی‌ها تصمیم بگیرند که پیراهن زیرشان را از کارخانه‌های ایرانی بخرند. چند نفر می‌شوند توی کشور؟ چند میلیون نفر می‌شوند؟ توی جلسه‌ای با رفقا حساب کردیم. شما ده میلیون نفر را خانوار بخواهیم حساب کنیم بگذار کنار بگو این ده میلیون نفر متحد می‌خواهند بروند خرید بکنند. یک بازار ده میلیونی هست دارید. با این بازار ده میلیونی به استقراض از بانک نیاز نداری. فقط کافی است این ده میلیون نفر اول ماه خرید تا آخر ماه‌شان را پولش را بدهند به شما. بگوید من هر ماه از شما دویست هزار تومان خرید می‌کنم، صد هزار تومانش مال شما. این باهاش می‌تواند هر کارخانه‌ای را احداث کند، یا هر کارخانۀ خارجی‌ای که اینجا صادرات دارد به زمین بزند. شما تصمیم بگیرید از کسی خرید نکنید همۀ کارخانه‌اش را نصف قیمت به شما می‌فروشد. فلج می‌شود بیچاره. قدرت اقتصادی. قدرت اقتصادی با چی به‌دست می‌آید؟ «وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ»؛ بروید قوای خودتان را جمع کنید.

نه این پیراهن را از کجا می‌خری تو؟ خب بیایید با هم بخریم. با هم زندگی کنیم. صهیونیست‌ها آن‌وقت اینجوری هستند. ما را چپاول می‌کنند. تشکیلاتی خرید بکنید. تشکیلاتی خرید بکنید. تشکیلات را جدی بگیرید! واقعاً بروید با هم زندگی بکنید. چرا می‌توانند بازار ما را قبضه کنند؟ شما خودتان وسائل چینی چقدر می‌خرید که وسائل غیر ضروری که می‌توانید همان را از کارخانه‌های ایرانی بخرید. آقا می‌خواهم تسبیح بخرم. این تسبیح از کجا آمده؟ از چین آمده. آمده نماینده‌اش را فرستاده می‌گوید اینها کجا جمع می‌شوند؟ می‌گوید اطراف حرم جمع می‌ شوند؟ چی می‌خرند؟ چی هدیه می‌دهند؟

  مثلاً دیدم آدم‌ هایی که می‌گوید ما مطالعات‌ مان این است می‌نویسیم می‌ فرستیم آنجا. بعد یک‌سال بر می‌دارد تسبیح می‌خرد می‌فرستد اینجا، شما تسبیح اینجا از کارخانه چند می‌ گرفتی؟ دانه‌ای مثلاً صد تومان. او می‌گوید من پنجاه تومان به تو می‌دهم. آقا تو ضرر نمی‌کنی؟ می‌گوید تو کاریت نباشد من پنجاه تومان می‌دهم. هیچی چند سال یکی دو سال تسبیح پنجاه تومان می‌دهد این کارخانه صد تومانی خوابید. می‌رود مسافرکشی. بعد او تسبیح پنجاه تومانی که آورد کارخانۀ اینجا که تعطیل شد می‌کند پانصد تومان. بازی می‌دهد تو را دیگر. اقتصاد مقاومتی چیست؟ شعور داشته باشی هر تسبیحی را نخری. این تسبیح چیزی است؟ تسبیح چینی چرا می‌خری؟

  اصلاً شبکۀ خرید تو کجاست؟ نه ما همین‌ جوری خرید می‌کنیم. خب الآن شما همۀ‌تان نوعاً تسبیح دارید، سود تسبیح شما توی جیب کی می‌ رود؟ شما چرا اجازه می‌ دهید هر کسی این سود را ببرد؟ چرا خودت نباید ببری؟ و سود خرید تمام کالای خودت! «وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَى وَلَا تَعَاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ»؛ این چه حزب‌ اللهی‌ گری‌ای است که حزب‌ اللهی‌ها برای محصولات ایرانی تلاش نمی کنند تجمیع نمی‌ کنند تلاش خودشان را؟

 ◉ ➖ ➖ ➖ ➖ ◉ ➖ ➖ ➖ ➖ ◉ ➖ ➖ ➖ ➖ ◉ ➖ ➖ ➖ ➖ ◉

بیشتر ببینید :  ویژه نامه تشکیلات از نگاه بزرگان

پدیدآورنده: 
Share