دانلود پاورپوینت درس اول - تفکر و سواد رسانه - رسانه در گذر زمان

سواد رسانه ای
پاورپوینت درس ۱: رسانه در گذر زمان
در این درس پس از مروری گذرا از گذشته رسانه ها، به سراغ آینده رسانه ها می رویم و با هم مرور می کنیم که رسانه ها ما را به کجا می برند؟ پیشرفت تکنولوژی چگونه به کمک پیشرفت رسانه ها می آید و زندگی ما را تغییر می دهد؟

پاورپوینت این دروس توسط دانش پژوهان واحد آموزش - بخش سواد رسانه بنیاد فرهنگی تربیتی ضیاءالصالحین تهیه و ارائه می شود. امید است که إن شاءالله به مرور زمان نسخه متفاوت مربی - دانش آموز و... ارائه شود.
نام درس اول کتاب هست: «رسانه در گذر زمان»؛ در این درس پس از مروری گذرا از گذشته رسانه ها، به سراغ آینده رسانه ها می رویم و با هم مرور می کنیم که رسانه ها ما را به کجا می برند؟ پیشرفت تکنولوژی چگونه به کمک پیشرفت رسانه ها می آید و زندگی ما را تغییر می دهد؟

رسانه در گذر زمان

در ادامه پاورپوینت درس اول به همراه ۳ فیلم اشاره شده در کتاب که توسط سایت آموزش و پرورش برای دانش آموزان ارائه شده است را برایتان آورده ایم؛ امید که مدرسین گرامی بتوانند با استفاده از این ابزارها قدمی موثر در راستای ارتقای سواد رسانه ای فرزندانمان بردارند.
 

تهیه کننده: محبوب سعادتی
-------------------------------------
۱. آرفید چیست؟
برای بازشناسی اشیاء (چیزها) استفاده می شود. در این فناوری، ریزتراشه هایی به شکل برچسب یا کپسول روی یک وسیله و حتی بدن انسان قرارداده می شود. دارای یک مدار و یک آنتن بسیارکوچک است که در صورت دریافت امواج خاصی از یک دستگاه بازخوان، موجی رادیویی از خود تابش می کند و اطلاعات درون خود را ارسال می کند. امکان ذخیره سازی و فرستادن اطلاعات زیستی افراد را فراهم می کنند. در کتابخانه ها، فرودگاه ها و فروشگاه ها استفاده می شود.
۲. دنیای آینده رسانه ای، چه مزایایی خواهد داشت؟ ۴مورد
الف) کاهش هزینه های آموزش
ب) همگانی کردن آموزش
ج) کاهش هزینه های انرژی و کاغذ
د) افزایش کیفیت و کمیت یادگیری
۳. دنیای آینده رسانه، چه چالش هایی خواهد داشت؟ ۴مورد
الف) دورشدن از تعاملات اجتماعی - انسانی
ب) فردگرایی و تک بعدی شدن
ج) دشواری زبانی و فرهنگی
د) مشکلات دسترسی به اینترنت و فناوری

Share

دیدگاه‌ها

بد نیس

مطالب و طراحی عالی بودن دستتون درد نکنه خیلی به دردم خورد

خوب بود خیلی ممنون

خدا خیرتون بده