یکی از مهم ترین علائم ظهور- استاد پناهیان (فیلم، صوت، متن)

لیست
  • یکی از مهم ترین علائم ظهور- کیفیت ۴۸۰
  • یکی از مهم ترین علائم ظهور- کیفیت ۷۲۰
موضوع: 
یکی از ویژگی های بسیار مهمّ ظهور این است که قبل از ظهور حضرت و حاکمیت اسلام هر کسی هر ادّعایی دارد

یکی از مهم ترین علائم ظهور- استاد پناهیان (فیلم، صوت، متن)

یکی از ویژگی های بسیار مهمّ ظهور این است که قبل از ظهور حضرت و حاکمیت اسلام هر کسی هر ادّعایی دارد، آمده ادّعایش را به منصۀ ظهور رسانده و بطلان و پوچی ادّعایش ثابت شده؛ و کسی در جهان نیست که بگوید اگر ما بودیم بهتر عمل می کردیم. این خیلی مسئلۀ مهمی است. یعنی شاید در بین تمام مباحث مربوط به مهدویت و مقدمات ظهور، این روایت مهم تر از همه باشد. یعنی قبل از ظهور جهان دچار خلأ تئوریک می شود. یعنی مردم جهان همه می فهمند مرام های دیگر غیر از اسلام هیچ کدام نجات بخش نیستند و همه به یک سکوت می رسند. هر کی می خواهد از روی ساعت و دقیقه متوجه بشود که ظهور کِی هست، به این علامت نگاه کند آیا جهان به خلأ تئوریک رسیده یا نه؟
آیا کسی هست در جهان ادّعا کند اگر این روش را اجرا کنیم، جامعه پیروز می شود سعادتمند می شود، مردم وضعشان خوب می شود، بشریت نجات پیدا می کند؟

مقام معظم رهبری: «آنچه که من به شما جوانان عزیز عرض می کنم این است که بدانید امروز تاریخ جهان، تاریخ بشریت بر سر یک پیچ بزرگ تاریخی است. دوران جدیدی در همۀ عالم دارد آغاز می شود. بشریت عبور کرده است از مکاتب و ایدئولوژی های مادی. امروز نه مارکسیست جاذبه دارد، نه لیبرال دموکراسی غرب جاذبه دارد. می بینید در مهد لیبرال دموکراسی غرب چه خبر است؛ در آمریکا در اروپا، اعتراف می کنند به شکست. امروز در میان امّت اسلامی بیشترین جاذبه متعلّق است به اسلام، به قرآن، به مکتب وحی، که خدای متعال وعده داده است که می تواند بشر را سعادتمند کند، مکتب الهی و وحی الهی و اسلام عزیز.»

یکی از مهم ترین علائم ظهور- استاد پناهیان (فیلم، صوت، متن)

مطالب مرتبط:
نشانه‏ های حتمی و غیرحتمی ظهور امام مهدی علیه السلام
علائم ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
علائم ظهور و بیماری کرونا

Share