صفحه یادداشت سردبیر ضیاءالصالحین

فرهنگ مهدوی و شیعه مهدوی

انتظار یعنی عمل گرا بودن تا جاییکه این عمل در رفتار و کردار و گفتار شخص منتظر نمود پیدا می کند؛ به مانند شخصی که قرار است مهمان عزیزی برایش بیاید، این شخص بخاطر حرمت آن عزیز، دست به چه کارهایی می زند؟ چه اقداماتی را انجام می دهد؟ یعنی یقین دارد که امامش می آید و بخاطر همین دست به اقداماتی می زند و مقدماتی را برای ظهور ایشان فراهم می نماید بطوری که این اقدامات را اول در وجود خود و بعد در محیط پیرامونش به مرحله نمود می رساند..

تصویر کوچک(اجباری): 
فرهنگ مهدوی و شیعه مهدوی
Share

اعتکاف، جلای جان در خلوت قدسی جان و جانان

سیر تكاملى با سرمشق قرار دادن برنامه خلوت، پس از تهجّد شبانه، با خلوت اعتكاف كه دست كم سه روز ادامه مى یابد، كامل مى شود و با عمل «امّ داوود» در روز سوم(نيمه ماه رجب) اوج می گیرد و پس از انجام اعمال وارد شده دعاى امّ داود آغاز می شود:
در اینجاست که پس از سه روز مجاهدت معتکف، دستورات برای خلوت جدّی تر می شود و معتکف حریم حرم یار را محرم شده؛
ای خلوت گزیده! اینک در خلوتی خلوت تر از قبل باش، طوری که هیچ چیزی و هیچ کسی تو را از یاد خدا منصرف نسازد و مشغولت نکند و در محضر کبریایی حقّ خود را ببین که حضور ربّ الارباب سنگینی می کند.

تصویر کوچک(اجباری): 
اعتکاف، جلای جان در خلوت قدسی جان و جانان
Share

نظر حضرت آیت الله بهجت(ره) درباره فلسفه و حکمت

البته حضرت آیت الله العظمی بهجت (قدس سره) می‌فرمودند برای تحصیل فلسفه ابتدا تعلّم علم کلام و بررسی روایات ، سپس اشتغال به فلسفه نمایند، خصوصاً آنانکه استعداد بیشتری برای تعلّم فلسفه دارند. ولی کسانیکه استعداد و ذوق تحصیل آنرا ندارند ادامه آن برای ایشان مفید نیست.

تصویر کوچک(اجباری): 
آیت الله بهجت(ره)
Share

روزهای نحس ، آری یا خیر؟

در موضوع نحوست ایام، دو مسأله است. یک مسأله این است که ما برخی روزهای سال را مبارک می شماریم و برخی را نحس و شوم، به اعتبار حادثه ای که در آن روز واقع شده، و مقصود ما این نیست که این روز از آن جهت که این روز است مبارک است یا این روز از آن جهت که این روز است شوم است، بلکه مقصود ما این است که این روز برای ما یادآور حادثه پر برکتی است یا این روز برای ما یادآور حادثه شومی است.

تصویر کوچک(اجباری): 
روز طبیعت
Share

«سواد رسانه‌ ای» چیست و چه کسانی در فضای مجازی «بی‌ سواد» هستند؟!

مخاطبان رسانه باید تا حد توان از آسیب ها روی گردانند و از مزایای آن بهره کافی را ببرند، چنین بحث هایی ضرورت های تازه ای را برای جوامع علمی و فضای اجتماعی به وجود آورده است که آن ضرورت پرداختن به «سواد رسانه ای» است.

تصویر کوچک(اجباری): 
شبکه اجتماعی
Share

مجموعه مولودی ولادت امام باقر علیه السلام + صوت

مجموعه مولودی ولادت امام باقر علیه السلام

ضمن تبریک اعیاد ماه رجب، مجموعه مولودی ولادت امام باقر علیه السلام از مداح های معروف کشور به ضمیمه فایل های صوتی آن گردآوری شده و خدمت شما عزیزان تقدیم می گردد.

بیشتر بخوانید : میلاد امام باقر علیه السلام - ویژه نامه شکافنده علمها

تصویر کوچک(اجباری): 
ولادت امام باقر علیه السلام
Share

مراتب وحی و الهام

هر یک از واژه های وحی و الهام ، به معانی مختلفی به کار می روند؛ مثلاً وحی در معنای عام کلمه برای همه ی موجودات، حتی غیر انسان نیز به کار می رود؛ در حالی که الهام را فقط مورد انسان به کار می برند؛ لذا در این معنا، وحی اعم از الهام می باشد. اما اگر معنای خاص وحی (وحی به انبیا، وحی تشریعی) را در نظر داشته باشیم، چنان که گفتیم، شامل معارفی می شود که شخص به صورت آگاهانه دریافت می کند؛ اما الهام، اعم از ان است؛ یعنی، همه ی معارف آگاهانه و غیر آگاهانه ای که از جانب خدا و ملائکه به انسان می رسد.

تصویر کوچک(اجباری): 
الهام و وحی
Share

ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم

ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم :

ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم تقریباً روز یکشنبه ۲۳ ربیع الاول سال ۲۰۱ هجری قمری برابر با اول آبان ماه ۱۹۵ هجری شمسی بوده است...

ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم

تصویر کوچک(اجباری): 
ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم
Share

ختم ده وقف آیة الکرسی به ۱۲ نیت و حاجت + شیوه ختم

ختم ده وقف آیة الکرسی

ختم ده وقف آیة الکرسی یکی از مجرب ترین شیوه های گرفتن حوائج می باشد که به نقل برخی از اهل سلوک حتی شنیده شده که به شاه کلید ختومات تعبیر کرده اند. در این پست از منابع مختلف سعی کردیم شیوه و روش های مختلف این ختومات را بررسی کرده و از بین آنها معروفترین شیوه ها را خدمت شما طالبان و همراهان گرامی تقدیم نماییم. دعا برای ظهور و سلامتی صاحب امر و ولی عصرمان ارواحنا له الفداه را فراموش نکنید. اللهم عجل لولیک الفرج

تصویر کوچک(اجباری): 
ختم ده وقف آیة الکرسی
Share