صوت / وظائف ما در انقلاب و در برابر اسلام - امام خمینی (ره)

صوت / وظائف ما در انقلاب و در برابر اسلام - امام خمینی (ره)

 

منبع: صحیفه امام خمینی(ره)،جلد 20،اخلاص در کارها و اتکال به خدا


اخلاص، منشأ اطمینان قلبی، و ایمان و پیروزی

اما امروز ما دریک کشوری هستیم که به حسب واقع و به حسب ادعای همۀ ماها، کشوری است که اسلامی است و برای اسلام خدمت می‏شود. این یک وظایفی دارد که ما باید در آن وظایف کوشا باشیم. وظیفه ‏ای که از همۀ وظایف بالاتر است این است که اخلاص داشته باشیم برای کارهایی که می‏ کنیم.

شما گمان نکنید که اتکا به ماورای خدا برای ما بتواند یک کارگشایی بکند، اتکا به خدا بکنید. اگر ما یک روز اتکای خودمان را از خدا برداشتیم و روی نفت گذاشتیم یا روی سلاح گذاشتیم، بدانید که آن روز، روزی است که ما رو به شکست خواهیم رفت. شما امروز بحمداللّه‏، موجب سرافرازی ملت ایران شدید و ملت ایران هم موجب سرافرازی اسلام. و اخلاص پیدا کنید در کارهای خودتان، اتکای خودتان را به خدای تبارک و تعالی قوی کنید که نصر و نصرت بدون اتکا به او حاصل نمی‏ شود.

شما ملاحظه کنید الآن قدرتهای بزرگی که اتکا دارند به آن سلاحهای عجیب و غریب خودشان، در اضطراب دارند زندگی می‏کنند. گمان نکنید که کاخ سفید یا کرملین الآن آرام نشسته‏اند و با وضع آرام زندگی می‏کنند. آن‏ها با اضطراب زندگی می‏کنند و این اضطراب برای این است که آنها تبع شیطان هستند و شیطان نمی‏ گذارد که طمأنینه پیدا بشود در قلب انسان.

شما بخواهید که اضطراب نداشته باشید و بخواهید که ایمانتان را قوی بکنید، بدانید که نصرت دنبالش است. اول باید اخلاصتان را قوی بکنید، ایمانتان را قوی بکنید بعد دنبال کار بروید به آن طوری که خدای تبارک و تعالی امر فرموده است. و این اخلاص و ایمان، شما را تقویت می‏کند و روحیۀ شما را بالا می‏برد و نیروی شما جوری می‏شود که هیچ قدرتی نمی‏تواند مقابله بکند.


عنوان: اخلاص در کارها و اتکال به خدا
تاریخ:  
محل: تهران، حسینیۀ جماران
موضوع: اخلاص در کارها و اتکال به خدا
مناسبت:  
حضار: هاشمی‏رفسنجانی، اکبر(رئیس مجلس شورای اسلامی و نمایندۀ امام در شورایعالی دفاع) ـ فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
Share

قابل توجه کاربران عزیز! با اعلام وزارت ارتباطات هزینه های دانلود در کلیه سایتهای ضیاءالصالحین نیم بهاء محسوب می شوند.